МАГАТЕ відправила на Запорізьку АЕС нову групу експертів – Новини України

МАГАТЕ відправила на Запорізьку АЕС нову групу експертів - Новини України

Фото: ALEXANDER ERMOCHENKO/REUTERS

На Запорізьку атомну електростанцію прибули чотири експерти Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ). Як повідомили на сайті агентства, нова команда замінить тих, хто працював на станції протягом останніх тижнів.  Це друга ротація експертів після того, як делегація агентства 1 вересня відвідала ЗАЕС.

– Завдяки підтримці всіх зацікавлених сторін ми змогли успішно провести ротацію персоналу на Запорізькій атомній електростанції кілька годин тому. Їх присутність означає, що світ знає, що відбувається на цій великій атомній електростанції, розташованій посеред зони бойових дій, – наголосив гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі.

Нова команда експертів МАГАТЕ стане вже третьою на ЗАЕС за останні два місяці. ЗАЕС знаходиться на тимчасово окупованій території та контролюється російськими військами. 

Наприкінці жовтня країни G7 закликали Росію негайно повернути Україні повний контроль над ЗАЕС та вивести з неї свій персонал та війська. А 3 листопада в НАЕК “Енергоатом” заявили про повне знеструмлення станції. На їх думку, загарбники можуть спробувати підключити Запорізьку атомну електростанцію до тимчасово окупованих Криму та Донбасу.  

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни