Лукашенко заявив, що вагнерівці просять на Польщу – Новини України

Лукашенко заявив, що вагнерівці просять на Польщу - Новини України

Фото: Олександр Дем’янчук, ТАСС/kremlin.ru

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що “вагнерівці”, що знаходяться в його країні, просяться до Польщі. Про це він сказав на зустрічі з російським лідером Володимиром Путіним у Санкт-Петербурзі.

– Можливо, й годі було говорити. Але скажу, що нас почали напружувати вагнерівці. Просяться на захід: “Дозвольте нам!” Я говорю: “Вам навіщо на захід туди?” Ну і в тиху… Ми ж контролюємо, що відбувається. – “Ну, сходимо на екскурсію до Варшави та Жешува”, – цитує Лукашенко пресслужба.

Президент Білорусі пояснив нібито бажання російських найманців йти на Польщу тим, що коли ті захоплювали Бахмут, з Жешува йшла військова техніка. Лукашенко зазначив, що тримає бойовиків у центрі Білорусі, “як домовилися”, тому що у них “настрої погані”.

Також Лукашенко привіз “карту перекидання польських військ до кордонів Союзної держави”. За його словами, “одна з польських бригад тепер розташувалася за 40 км від Бреста, ще одна — приблизно за 100 км від Гродна”. Лукашенко також вважає, що Україну хочуть “розчленувати” та передати Польщі західні землі.

Олександр Лукашенко вкотре приїхав до Росії 22 липня. 23 липня разом із Путіним він провів переговори у Костянтинівському палаці у Санкт-Петербурзі. У Кронштадті 32-річна дочка міністра оборони РФ Сергія Шойгу Ксенія провела диктаторам екскурсію військово-історичним кластером «Острів Фортів», ідеологом якого стала.

20 липня Міноборони Білорусі вперше показало фотографії навчання білоруських військових “вагнерівцями” на полігоні “Брестський”. Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький сказав, що передислокація російських бойовиків до Білорусі створює загрозу Польщі й всьому східному крилу НАТО. Варшава посилила заходи безпеки на кордоні із Білоруссю. 21 липня президент Росії Володимир Путін заявив, що західні землі Польщі є “подарунком від Сталіна” і Польща має бути вдячна СРСР за “відновлення незалежності”. Посла РФ викликали до МЗС Польщі.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни