Литва внесе Світлану Лободу до списку небажаних осіб – Новини України

Литва внесе Світлану Лободу до списку небажаних осіб - Новини України

Фото: @lobodaofficial

МЗС Литви внесе українську співачку Світлану Лободу до списку небажаних осіб через гастролі в Росії після анексії Криму. Артистка планувала чотири концерти містами Литви у листопаді та грудні, проте у міністерстві не впевнені у однозначності позиції Лободи стосовно російської агресії. Про це заявила представниця міністра закордонних справ Пауліна Левіцкіте у коментарі балтійському інформаційному агентстві BNS.

– Після консультацій з українськими партнерами ми додаємо виконавця до списку персон нон ґрата, – повідомили у МЗС.

За словами міністра культури Сімонаса Кайриса, Лобода є громадянкою України, тому на неї не розповсюджується автоматична заборона в’їзду, як для російських виконавців. Чиновник підкреслив, що в Латвії організатори самі скасували виступ Лободи, бо мали сумніви стосовно її позиції щодо війни.

– Організатори приватних заходів мають знати, що вони ризикують, що таку особу, яка несе певні ризики, можна в будь-який момент додати до списку [небажаних осіб] – це вже є в судовій практиці. І тоді вони також ризикують своїми інвестиціями, – сказав Кайрис.

До 24 лютого Лобода жила в Росії та Європі. Після початку повномасштабної війни переїхала ло Риги (Латвія) разом з сім’єю та музикантами. Лобода дає благодійні концерти, частину грошей з яких перераховує на допомогу Україні. В інтерв’ю російській журналістці Катерині Гордєєвій Лобода заявила, що не могла залишатися в Росії після початку війни і вважає помилкою переїзд в Моску після 2014 року.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни