Літаки МіГ-29, які надали Україні, не зможуть повністю справитись з бойовими задачами

Літаки МіГ-29, які Україні надали Польща та Словаччина, лише частково посилять спроможності Повітряних сил ЗСУ, оскільки вони не можуть нести сучасні ракети. 29 Березня, 2023, 12:30 Україна Переглядів: 232 Ілюстроване фото. Передані літаки не можуть нести сучасні ракети. Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Про це в ефірі національного телемарафону повідомив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, інформують “Вікна” з посиланням на сайт “УНН”.

“Усе залежить від того, яка у літака бортова радіолокаційна станція та озброєння, яке він може нести під крилами: керовані авіаційні ракети, крилаті ракети, бомби та інше. Ці літаки, польські й словацькі, – це, безумовно, посилить дещо наші спроможності, але нічого з цього, що я перерахував, там немає. Ні бортовий радар, ні сучасні ракети там не поставиш”, – сказав речник.

Деталі

За словами речника, ці МіГ-29 потребують глибокої модернізації.

“Замінити там треба дуже багато, і основне – це озброєння і радар. Там модернізовано дещо системи зв’язку, систему “свій-чужий”, GPS-навігацію. В умовах мирного часу така модернізація для полегшення виконання бойових завдань в країнах НАТО. А з озброєння, радара там нічого немає. Тому потрібно розуміти, що нам потрібні сучасні багатоцільові літаки, від яких залежить успіх у війні, яку ми ведемо проти агресора”, – пояснив Ігнат.

Нагадаємо

Перші чотири винищувачі МіГ-29 були передані ЗСУ та станом на 23 березня залишили територію Словаччини.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни