Лісівники Прикарпаття повинні заготовити майже 6 тонн лісового насіння

У державних лісогосподарських підприємствах Прикарпаття триває заготівля насіння дерев основних лісоутворюючих культур. 01 Листопада, 2022, 12:30 Прикарпаття Переглядів: 216 Учні Сопівського шкільного лісництва вже зібрали понад 7 кг букових горішків

Збір насіння певних деревних порід має свої особливості. До прикладу, насіння бука, дуба, горіха збирають після його опадання. Спершу опадає порожнє та пошкоджене насіння, пізніше — здорове та високоякісне. Щоб відділити неякісне насіння від здорового, його занурюють у воду — неповноцінне насіння спливає на поверхню, повідомляють “Вікна” з посиланням на Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства.

Впродовж року лісівники Франківщини повинні заготовити майже 6 тонн лісового насіння. До прикладу, в Коломийському лісгоспі триває заготівля насіння бука лісового та дуба звичайного. Оскільки процес збирання насіння — клопітка праця та вимагає великих затрат часу, то до цього процесу радо долучаються юні природолюби. Учні Сопівського шкільного лісництва вже зібрали понад 7 кг букових горішків.

Зібране якісне насіння є запорукою високоякісного посадкового матеріалу, тому вимагає особливого догляду. Букове насіння залишать на довготермінове зберігання в приміщеннях з регульованим температурним режимом для поновлення запасів у неврожайні роки.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни