Лісгоспи Прикарпаття оновили техніку на 30 млн гривень

Щороку держлісгоспи Франківщини намагаються інвестувати власні кошти у розвиток лісового господарства та оновлення лісозаготівельної техніки. У 2021 році на модернізацію лісогосподарські підприємства області витратили понад 30 млн гривень.

21 Січня,
2022,
13:30
Прикарпаття

Переглядів: 255


Оновлення техніки полегшує роботу працівників лісгоспу.

В основному за власні кошти держлісгоспи придбали 4 колісні трелювальні трактори, оснащені трелювальними лебідками на базі МТЗ, трал ЧМЗАП для переміщення гусеничних екскаваторів по об’єктах будівництва, гідроманіпулятори, бензомоторний інструмент та інші засоби необхідні для виконання лісозаготівельних робіт, інформують “Вікна” з посиланням на пресслужбу Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства.

«Придбана лісозаготівельна техніка значно полегшить працю лісівників. Нові трелювальні трактори лісогосподарські підприємства будуть використовувати при вибірковому методі рубань. Вони економні у витрачанні дизпалива, достатньо маневрині, мають хороші технічні характеристики», — розповідає Андрій Шпундра, заступник начальника управління.

Для оперативного реагування рейдових бригад щодо охорони держлісфонду та забезпечення його протипожежного захисту Болехівський, Брошнівський, Івано-Франківський, Вигодський, Осмолодський та Гринявський лісгоспи придбали спеціальні транспортні засоби підвищеної прохідності з помірним споживанням пального. Загалом, у 2021 році найбільше оновив свій автотракторний парк Осмолодський лісгосп.

«Прийшов час відмовлятися від застарілої техніки виробництва 70-80 років минулого століття, — зауважує Олег Ярошик, т. в. о. начальника управління. — Варто поступово позбуватися транспортних засобів, що використовують удвічі більше паливно-мастильних матеріалів, ніж сучасні, Сьогодні цьому сприяє й фінансовий стан лісогосподарських підприємств. Тому у планах на 2022 рік максимальне залучення коштів для технічного переоснащення лісогосподарської галузі».

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни