Лікували чи сприяли смерті кішки? Франківець через поліцію вимагає притягнути до відповідальності місцеву ветклініку

Лікували чи сприяли смерті кішки? Франківець через поліцію вимагає притягнути до відповідальності місцеву ветклініку

Франківець Іван Олаг переконаний, що його домашню улюбленицю кішку Чернушку вбило лікування у ветеринарній клініці “ОлВет”. За справу взялася поліція.

Іван Олаг розповів, що 9 березня звернувся до клініки “ОлВет”, щоб провакцинувати свою кішку Чернушку. Згодом стан тварини погіршився – вона почала дихати ротом, бо ніс був забитий.

Франківець кілька разів звертався до ветклініки, де ветеринари для тварини виписали певні препарати, але вони не допомагали. Згодом йому запропонували залишити Чернушку на стаціонарне лікування.

“Я погодився, бо боляче було дивитись на Чернушку і щовечора возити її до них набридло. Тиждень Чернушку вбивали в стаціонарі, тиждень мене кормили обіцянками, тиждень мене переконували, що важко піддається лікуванню, бо стресує, але все буде ок. Тиждень дзвонили 2 рази в день і казали, що динаміки немає, але і гірше не стає”, – розповів Олаг.

У “стаціонарі” кішці вставили в стравохід через розріз езофагоскопа (трубка, яка йде до шлунку), щоб її примусово годувати, адже самостійно їсти вона відмовлялася. Стан тварини не покращувався, хоча лікарі переконували, що аналізи добрі.

Зрештою чоловік забрав тварину додому та повіз до іншої ветеринарної клініки, де йому повідомили, що у кішки ймовірно був риніт, проте його не вилікували, а ще й “вбили печінку”. У кішки пожовтіла шкіра.

“Лікарі витягнули встановлену трубку, яка загноїлась, зі стравоходу. Намагалися врятувати Чернушку, проте вона померла. Результат розтину показав, що зонд був встановлений неправильно. В стравохід не потрапляла їжа, стравохід пробитий не був, їжа накопичувалась і гнила під лопаткою. “ОлВет” не зробили УЗД після встановлення зонда”, – зазначив Олаг.

У клініці “ОлВет” так прокоментували цей випадок:

“Ознайомившись з історією хвороби Чернушки та враховуючи дані анамнезу, а саме те, що на наступний день після вакцинації приміщення в якому жила кішка було оброблене хімічною сполукою Дихлофос, а тварина поступила із симптомами гострого запалення верхніх дихальних шляхів стверджувати, що дана проблема була викликана вакциною не коректно.

З власником було проговорено всі можливі причини виникнення даного стану, перебіг захворювання, можливі ускладнення та прогнози. Також було обговорено вартість та час перебування тварини у клініці.

Щоденно Ви мали змогу провідувати тварину та спілкуватися з лікарями особисто. Лікувальні заходи коригувалися згідно зі станом та потреб Чернушки.

22.03 Вами було прийнято рішення забрати тварину зі стаціонарного лікування і під час останнього спілкування з Вами, ви відмовилися проводити лікування навіть в домашніх умовах”, – прокоментували у клініці.

Іван Олаг заперечує, що приміщення оброблялося Дихлофосом після вакцинації кішки. Він переконаний, що саме лікування в “ОлВет” вбило тварину. Він звернувся зі заявою та відповідними документами до поліції.

У секторі комунікацій ГУНП в Івано-Франківській області “Галці” повідомили, що поліція проводить перевірку по цьому факту. Буде опитано представників клініки тощо. І вже тоді буде вирішено, чи є підстави відкривати кримінальне провадження, чи застосовувати інші дії.

Головне фото ілюстративне

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни