Лікарка Тетяна Бердичевська розповіла, як вибрати для дитини безпечну іграшку

Новорічні, Різдвяні свята в самому розпалі, а розмаїття дитячих іграшок, представлених сьогодні у торгових мережах, не тільки радує маленьких споживачів, але і приємно дивує їхніх батьків, які намагаються дати своєму малюку все найкраще. Але останнім часом все частіше постає питання щодо якості та безпечності іграшок, які продаються на українському ринку. Передплатити газету «ВІКНА» на 2025 рік можна ТУТ! 27 Грудня, 2024, 17:00 Калуш Переглядів: 129 Ілюстроване фото. Якщо немає маркування, то іграшка може бути нелегальною Реклама Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Лікарка-стажист із гігієни праці Калуського районного відділу обласного центру контролю та профілактики хвороб Тетяна Бердичевська розповіла, як вибрати безпечну іграшку для дитини.

За статистикою, в іграшкових магазинах України 70% усього асортименту становлять вироби країн-імпортерів, серед яких лідирує Китай. Продукція власного виробництва, становить не більше, ніж 30%. Більша частина іграшок, з тих 70%, невідомого походження.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2018 року № 151 «Про затвердження Технічного регламенту безпечності іграшок», вироби, що призначені для використання у грі дітьми віком до 14 років, повинні бути задекларовані, відповідати технічним умовам, українському законодавству та бути безпечними для дітей. Тому всі іграшки та ігри для дітей повинні мати документи, що засвідчують їхню якість, мати індивідуальну упаковку та бути марковані. Тобто містити інформацію про саму іграшку, її виробника та імпортера із зазначенням адреси, торгової марки, моделі, номера партії тощо. А також з обов’язково нанесеним в установленому порядку знаком відповідності, який наноситься лише виробником або його уповноваженим представником.

Як же вибрати безпечну іграшку для своєї дитини?

Купуючи іграшки, остерігайтесь яскравого забарвлення, адже малеча тягне іграшку до рота і їсть фарбу, яка може виявитися токсичною і небезпечною для здоров’я. На іграшці повинен зазначатися вік дитини, якій призначена іграшка, з коротким поясненням небезпеки, має додаватися інструкція з експлуатації чи правила гри (наприклад, схеми складання, якщо це конструктор), а також спосіб обробки такої забавки (миття, чищення, дезінфекція та їх утилізація в разі потреби). Якщо ви не знайшли маркування, то є велика ймовірність того, що ця іграшка є нелегальною. Такий товар краще не купувати. Особливо, коли іграшка має різкий запах та інші видимі дефекти.

Також при покупці іграшки звертайте увагу на:

  • чи наявна відповідна документація, яка засвідчує якість та безпечність забавки;
  • чи достатньо іграшка міцна, чи не має вона заводських ушкоджень, чи міцно приєднані дрібні деталі;
  • чи безпечна конструкція іграшки: відсутність ріжучих країв, гострих кінців, тріщин, вузьких щілин і отворів (для найменших небезпеку можуть становити іграшки з довгими (більше 15 см) мотузочками);
  • чи не перезнімається фарба, що покриває іграшку;
  • чи немає різкого і неприємного запаху;
  • чи відповідає іграшка віку дитини.

Найважливіше і найдорожче, що може бути у батьків це її дитина, тому обираючи іграшку, піклуйтеся про її здоров’я з народження, закликає лікарка.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни