Лікарі розповіли про стан дівчинки, яку забрали від найстаршої матері України – Новини України

Лікарі розповіли про стан дівчинки, яку забрали від найстаршої матері України - Новини України

Фото: suspilne.media

Напередодні виконком Чернігівської міської ради одноголосно підтримав рішення про негайне відібрання дитини у 78-річної матері Валентини Підвербної – найстаршої матері України. Зараз 12-річна Анна-Марія перебуває у Чернігівській обласній дитячій лікарні. Про стан дитини у коментарі “Суспільному” розповіла гендиректорка закладу Тетяна Лебедєва.

Від учора, 25 квітня, з дитиною працюють психологи. Надалі її оглянуть усі спеціалісти. За словами гендиректора лікарні Тетяни Лебедєвої, дитину доставили до медзакладу без особливих скарг на стан здоров’я.

– Безумовно її оглянуть всі спеціалісти. Це буде не тільки педіатричний огляд, а також спеціалізований – кардіологи, ендокринологи, обов’язково офтальмолог, ЛОР. Наразі медичний директор складає план обстеження, щоб мати повну картину розуміння про стан її здоров’я, – сказала Тетяна Лебедєва.

Медик зазначила, що дівчинка поводиться абсолютно нормально, ні на що не скаржиться. Проте скільки перебуватиме у лікарні, наразі невідомо – усе залежить від результатів обстеження.

– Якщо ми виявимо якесь захворювання, то будемо приступати до його лікування, – сказала лікар.

Щодо матері, Валентини Підвербної, то вона навідувалась до лікарні 25 квітня, каже Тетяна Лебедєва. Однак чи бачилася з дочкою, не впевнена.

– У нас є певні карантинні обмеження. Питання стосовно відвідування матері ще не вирішено. Це ми будемо вирішувати спільно зі службою в справах дітей. Прямої заборони щодо відвідування матір’ю немає, – каже Лебедєва.

Начальниця міського управління Служби у справах дітей, де на обліку родина перебуває з минулого року, Олена Зінченко каже, що Підвербна та її донька постійно були під контролем. Були звернення зі школи щодо поведінки дівчинки. У Службі запевняють, що завжди тримали на контролі цю сім’ю – контактували з адміністрацією навчального закладу, де навчається Анна-Марія, з лікарями з приводу того, чи мати стежить за здоров’ям дитини, відвідували їх вдома. Кажуть, зауважень не було.

У листопаді 2022 року представники ювенальної поліції склали на Валентину Підвербну два адміністративних протоколи за невиконання батьківських обов’язків та психологічне насильство. У січні цього року в суді справу розглядали у закритому режимі. У березні її закрили – суд не побачив у діях жінки складу адмінпорушення. А вчора, 25 квітня, в Instagram з’явилися дописи від нібито доньки Валентини Підвербної Анни-Марії, де йдеться, що мати з неї знущається психічно та психологічно – б’є, дряпає, забороняє митися. Також є слова, що мати хоче довести її до самогубства.

 

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни