Лікарі 7 годин робили операцію Росс-Конно на серці триденної дівчинки

Кардіохірурги Лікарні Святого Миколая врятували дитину з критичним аортальним стенозом, виконавши операцію Росс-Конно. Це — одне з найскладніших втручань на серці у немовлят. Таких операцій у Львові ще не виконували. 14 Лютого, 2023, 14:30 Україна Переглядів: 115 Через три тижні Марічку з маиою виписали додому Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Пацієнтка — крихітка Марічка з Закарпаття. Її 24-річна мама саме готувалась до виписки з пологового будинку у Мукачево. Та на третю добу під час огляду лікарі почули шум в серці дитини. Далі були реанімація та важка дорога до Львова. Без апарату штучного дихання дівчинка уже просто б не доїхала, інформує Перше медичне об’єднання Львова.
  
В Лікарні Святого Миколая на дівчинку чекала команда дитячих кардіохірургів. Після невідкладного обстеження лікарі роблять висновок: фракція викиду, тобто показник ефективності роботи серцевого м’яза — 16% за норми 60-70%. Оперувати треба негайно.  

Критичний аортальний стеноз зустрічається лише у 3% усій дітей, що народжуються з вадами. Проявляється деформацією стулок та звуженням отвору клапана, розташованого між аортою — основною артерією, що відходить від серця — та лівим шлуночком, у якому починається велике коло кровообігу.  

Саме тому кров дівчинки погано відходила з лівого шлуночка до висхідної аорти. До того ж отвір клапана був настільки маленький, що лівому шлуночку було важко скорочуватись і він починав відмовляти.   
  
Спеціалісти вирішили оперувати в два етапи. Спершу методом балонної вальвулопластики клапана лікарі стабілізували функцію лівого шлуночка. Простими словами, через маленький прокол артерії на нозі завели катетер з балончиком. Так медики розширили аортальний клапан.   
  
Відразу після втручання фракція лівого шлуночка відновилась до 35-40%. Проте дитина все ще перебувала на апараті штучної вентиляції легень. Отвір клапана серця був надто малим, тому дівчинка не могла самостійно дихати. Аби врятувати маля, медики зважились виконати хірургічно надскладну операцію Росс-Конно.   
  
На цьому етапі лікарі виконали заміну аортального клапана її власним клапаном легеневої артерії. Тоді – розширили зону під аортальним клапаном та реімплантували коронарні артерії в уже новий аортальний клапан. А на місці легеневого клапана вшили штучний судинний протез з клапаном усередині. Операція зайняла понад 7 годин.  
  
Післяопераційний період — без ускладнень. На 8-ий день Марічку від’єднали від апарату ШВЛ, ще за тиждень — з реанімації перевели у палату відділення дитячої кардіохірургії. І 21-го дня виписали додому. З дитиною усе добре.   

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни