Лавру можуть віддати іншій церкві після звільнення від УПЦ МП – Єленський


Лавру можуть віддати іншій церкві після звільнення від УПЦ МП - Єленський

Фото: Вікіпедія

Голова Державної служби з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) Віктор Єленський вважає, що Києво-Печерську лавру можуть передати в оренду іншій церкві, яка не буде пов’язаною з Московським патріархатом. Про це він сказав в інтерв’ю Укрінформу.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: коротко про важливе

“Сам факт того, що в одній з найбільших святинь України “засів”, так би мовити, Московський патріархат, викликав дедалі більше громадського збурення. Це збурення багаторазово посилювалося хамською поведінкою намісника, україножерством немалої частини насельників і специфічним ставленням до історичної спадщини”, – сказав Єленський.

Він розказав, що 1 грудня 2022 року Рада національної безпеки і оборони доручила уряду перевірити правові підстави перебування релігійних організацій на території Києво-Печерського заповідника і дотримання умов користування його майном.

Створена урядом комісія знайшла численні порушення з боку УПЦ МП.

Читайте також: На території Лаври виявлено незаконні новобудови, Мінкульт пригрозив УПЦ МП щодо мощів

“Комісія, яка там попрацювала, виявила численні порушення, що, втім, було секретом Полішинеля для всіх, хто цікавився господарсько-фінансовою діяльністю монастиря. Про це всі знали, але порушити такий спосіб існування не наважувалися. Тому міжвідомча група, створена урядом для підготовки пропозицій щодо діяльності релігійних організацій, просто не мала іншого виходу, ніж рекомендувати Мінкультури розірвати договір про користування монастирем будівель Національного заповідника Києво-Печерська лавра”, – сказав керівник ДЕСС.

Після звільнення приміщень орендарем керівництво заповідника має провести інвентаризацію будівель і майна.

“Згодом держава може укласти договір про користування з іншою монашою громадою, яка буде більш сумлінно ставитися до історико-культурного простору своєї країни й не буде пов’язана з Московським патріархатом”, – сказав Єленський.

  • Свято-Успенський монастир УПЦ МП має звільнити територію Києво-Печерської лаври до 29 березня. УПЦ МП заявила, що вважає попередження про розірвання договору оренди “ультиматумом”, не бачить у ньому жодних юридичних обґрунтувань і не збирається йти.
  • У травні 2022 року Синод ПЦУ вирішив створити релігійну організацію “Свято-Успенська Києво-Печерська лавра (чоловічий монастир)”.
  • На початку 2023 року Православна церква України вперше провела богослужіння на території Верхньої лаври.

Читайте також: Глава УПЦ МП: Несправедливо виганяти нас із Лаври, цю святу обитель збудували віряни

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни