Перша задокументована згадка про борщ була близько 500 років тому. На його честь називають міста й відкривають монументи. 09 Вересня, 2023, 12:30 Україна Переглядів: 395 Український борщ входить до культурної спадщини ЮНЕСКО. Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм
Так, приміром, на Тернопільщині є містечко Борщів, а два роки тому на Житомирщині поставили перший в Україні пам’ятник борщу. А ще наша традиційна страва входить до культурної спадщини ЮНЕСКО.
В другу суботу вересня ми відзначаємо День борщу. Цього року свято припадає на 9 вересня. Шеф-кухар Алекс Якутов радить приготувати борщ з качкою. Це нереально смачно, а який аромат стоятиме на кухні! Зберігайте рецепт.
“Ця італійська техніка приготування називається «софрито». Потрібно на дуже малому вогні готувати все довго. Але від цього страва буде надзвичайно смачна й насичена. Ділюся рецептом сучасного українського борщу!, — зазначає Алекс Якутов.
Складники:
Для бульйону:
- каркас качки – 1 шт.
- вода – 10 л
- зелені яблука – 3 шт.
- натертий імбир – 20 г
- часник – 1 головка
- лавровий лист – 2 шт.
- перець чорний горошком – 10 шт.
- розмарин – 1 гілочка
- чебрець – 15 г
- кріп – 10 стебел
Для борщу:
- буряк – 2 шт.
- морква – 1-2 середніх
- петрушка – 1 корінь
- селера – 1 стебло
- перець болгарський червоний – 1 шт.
- цибуля – 1 шт.
- томати пелаті у власному соку – 1 банка (350 г)
- олія соняшникова – 50 г
- цукор – 1 ст. л.
- сіль – 1 ч. л.
- соус кімчі – 2 ст. л.
- картопля – 3-4 шт.
- капуста квашена з перцем чилі або болгарським – 300 г
- перець – за смаком
Приготування страви:
- Спочатку зріжте з качки зайвий жир.
- Розігрійте духовку до максимальної температури й поставте туди деко з каркасом качки на 15 хвилин. Потрібно, щоб м’ясо запеклося.
- Влийте холодну воду в каструлю й поставте на середній вогонь. Покладіть качку. Доведіть до кипіння, після чого злийте воду й добре промийте каркас.
- Знову влийте холодну воду, покладіть каркас качки. Додайте імбир, перець, часник, лавровий лист, розмарин, чебрець, нарізаний кріп без зелені й зелені яблука. Коли закипить, зменшіть вогонь до слабкого, щоб ледь-ледь кипіло, і залиште варитися протягом трьох годин.
- Наріжте соломкою буряк, моркву, корінь петрушки, стебло селери, цибулю та болгарський червоний перець. Поставте сковорідку на вогонь і влийте олію.
- Спочатку висипте в сковорідку нарізані буряк, моркву, цибулю, корінь петрушки й обсмажте протягом кількох хвилин. Потім додайте перець і стебло селери. Ретельно протушкуйте, постійно помішуючи. Додайте томати пелаті й знову перемішайте.
- Додайте в сковорідку цукор та сіль. Зменшіть вогонь і тушкуйте протягом 1,5-2 години, поки вариться бульйон.
- Коли мине три години, дістаньте з води каркас качки, яблука, часник і всі спеції. Залиште тільки бульйон. Він має бути прозорим, насиченим, трохи солодким та з легкою кислинкою.
- Коли овочі протушкувалися, додайте соус кімчі й перемішайте.
- Почистіть та наріжте картоплю. Покладіть її в бульйон і варіть до повної готовності. Після цього додайте засмажку.
- Добре відтисніть квашену капусту. Важливо: потрібно обрати саме капусту з перцем чилі або болгарським. Додайте її в каструлю. Після скуштуйте на смак: якщо потрібно, додайте сіль і перець.
- Готово! У тарілку з борщем додайте ложку сметани, нарізані кінзу, петрушку та зелену цибулю. І отримаєте нереальний аромат! За бажанням, можете ще окремо обсмажити на сковорідці качину грудку. Потім нарізати її тонкими слайсами й покласти в каструлю з борщем. Смачного!