“Куди повертатись з війни”: у сім’ї з Івано-Франківська відбирають квартиру

Сім’я Савчуків живе в Івано-Франківську: батьки Руслан та Галина, сини Денис і Роман та невістка Анастасія. Старші Савчуки чотири роки працювали за кордоном, щоб купити квартиру. Ретельно підбирали, оформили і 3 роки жили в новій оселі. Аж раптом прийшли папери з суду, бо незнайомий їм Олександр Табахарнюк подав позов. Мовляв, він 6 років тому, ще до попередніх власників, ще на стадії будівництва, уклав договір із забудовником, тож власник він, а не вони. 05 Вересня, 2023, 18:30 Прикарпаття Переглядів: 2247 Старші Савчуки чотири роки працювали за кордоном, щоб купити квартиру. Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

А через тиждень настало 24 лютого 2022 року. Тато з одним із синів одразу пішли захищати Україну на фронті. Мама, як могла, захищала квартиру в суді. Але в серпні цього року Івано-Франківський міський суд ухвалив, що, незважаючи на всі їхні законні права, той чоловік має більше прав. Мало того, за словами Галини Савчук, суддя Ірина Пастернак з посмішкою порадила їй “насолоджуватися життям”, пише “Репортер”.

Савчуки звичайні франківці. Батьки працювали, діти вчилися, потім двоє чоловіків з родини пішли на фронт. 51-річний Руслан Савчук до ЗСУ був електрозварником, пані Галина домогосподарка, сини Денис і Роман працювали в інституті УкрНДІгаз. Протягом 25 років сім’я жила по зйомних хатах, мріяли про своє, заробили, купили.

44-річний Олександр Табахарнюк успішний прикарпатський підприємець. За інформацією системи YouControl, засновник шести компаній. На 1 вересня цього року за ним зареєстровані 26 об’єктів нерухомості й вісім земельних ділянок. Там же написано, що має три легкових “Тесли” і бус “Мерседес”. Судових справ у системі 31. Основний вид діяльності “Купівля та продаж власного нерухомого майна”.

У позовній заяві Табахарнюк стверджує, що ще 4 жовтня 2016 року він уклав договір із забудовником Михайлом Пірусом “про купівлю-продаж нерухомого майна (квартири), яке буде створене у майбутньому”. Тобто, за логікою, квартири ще не було. Але того ж дня вони оформили акт прийому-передачі, підприємець, за його словами, передав забудовнику всі гроші готівкою 571 345 грн.

Руслан Савчук доліковує ногу. Якщо через 30 днів його визнають придатним, то повернеться на фронт. Говорити йому складно через емоції. Єдине, каже, тепер уже не впевнений, що матиме куди повертатись з війни. Його син Роман після фронту також лікується. За словами мами, “там ще складніше”, але просить без деталей.

Сама Галина Савчук не може стримати сліз. Вона не просто ображена, вона здивована несправедливістю:

“Що це за суди такі?! Я потім звернулася до судді, а вона посміхнулась і каже: “Насолоджуйтеся життям”. Та в мене чоловік і син на нулі, квартиру відбирають, а я маю насолоджуватися життям?! А вона знов засміялась і питає: “А що таке нуль?”. А потім сказала, що Бог є і він усе бачить“.

Повний текст — у статті “Насолоджуйтеся життям». Поки двоє Савчуків воювали, у Франківську в сім’ї відбирали квартиру”.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни