Крім Калуша, п’ять громад Прикарпаття будуть боротись за кошти від Українського культурного фонду

Український культурний фонд оприлюднив перелік проєктів, поданих на програму “Культура. Регіони”. У списку — майже три сотні заявок.

05 Лютого,
2022,
14:30
Прикарпаття

Переглядів: 174


Ілюстроване фото. Конкурсний відбір буде тривати до середини травня

Серед них — одразу декілька з Прикарпаття, направлених на розвиток локальної культури, інформує “Бліц-Інфо”.

Так, Коломийська художня школа імені Ярослава Пстрака хоче створити у Коломиї гончарну майстерню. Проєкт має на меті розвиток у місті гончарного ремесла, відродження традицій виготовлення кераміки, що в довгостроковій перспективі вплине на розвиток впізнаваного бренду регіону «Коломийська кераміка». Загальна вартість проєкту 746 тисяч 350 гривень, з яких УКФ — 700 тисяч.

Болехівська міська рада подала на конкурс проєкт “Культурно — туристичний маршрут «Шляхами Наталії Кобринської в Болехові». Вартість проєкту —  439 тисяч 043 гривень, які мав би виділити Фонд. Метою проекту є збереження, популяризація історико-культурної спадщини та підвищення туристичної привабливості Болехівщини. Адже, як зазначають автори проєкту, тільки одиниці знають, що на території м.Болехів проживала, вела свою громадську діяльність, творила та померла Наталія Кобринська. Тому створення культурно-туристичного маршруту «Шляхами Наталії Кобринської в Болехові» із використанням новітніх цифрових технологій, допоможе донести до підростаючого покоління, населення, туристів відомості про визначну постать.

А от Рогатинська міська рада хоче отримати від Фонду 321 тисячу 503.76 гривень для створення Опільської гончарні. Як зазначається у описі проєкту, у 2018 році було відкрито комунальний Рогатинський історико-краєзнавчий музей «Опілля», який став центром дослідження та популяризації історичних та етнографічних особливостей краю.

“Початок зроблено, однак для удосконалення вивчення історичної спадщини минулого основною метою є акцентування уваги на окремих аспектах. Зокрема, у 2019 році при музеї було закладено перші кроки до створення Центру дослідження нематеріальної культурної спадщини Рогатинського Опілля — проекту, який був підтриманий Міністерством культури України та грантовою програмою «Малі міста – великі враження». В рамках реалізації даного проекту, на базі музею почалась робота над відкриттям культурно-мистецького простору «Опільська гончарня». Саме запуск майстерні, орієнтованої на відновлення та популяризацію давнього опільського ремесла спрямований даний проєкт”, — відзначають автори проєкту.

Також Національний заповідник “Давній Галич” хоче отримати від Фонду фінансування на “перезавантаження” музею. Вартість проєкту — 680 тисяч 316.4 гривень. Тут хочуть оновити історичну експозицію унікальною виставкою-реконструкцією середньовічного одягу ХІ-ХІІІ ст.. та доповнити її мультимедійними засобами з цікавою інформацією.

“Це дозволить побачити артефакти, які зберігаються фондами заповідника, а також віддалено. Концепція реекспозиції Музею включає креативний інтерактивний простір на території Музею у формі середньовічного табору та відео з майстер-класів. В рамках проєкту планується соціологічне дослідження цільових аудиторій Музею, їх зацікавлень, що стане основним критерієм розробки тематичних екскурсій, інтерактивних програм “openair” з ремісництва. Заключною подією стане веб-трансляція “Музей — Музею” спільно із Мукачівським історичним музеєм Замку “Паланок”, — йдеться у описі проєкту.

На Верховинщині громадська організація “Криворівня” хоче втілити проєкт «Гуцульщина на експорт». Як зазначають його автори, він передбачає усвідомлення та переосмислення чим є Гуцульщина у всеукраїнському культурному ландшафті. Вартість проєкту — 699 тисяч 920 гривень.

Громадська організація “Спадщина Гуцульщини” хоче створити у Косові музей  “Гуцульська світлиця”, в якому будуть відображені давній побут, традиції та обряди гуцулів крізь сучасні інтерактивні експозиції, технологію доповненої реальності окремих експонатів, проведення майстер-класів з традиційних гуцульських ремесл, пізнавальних та виховних заходів, розважальних програм тощо. Вартість проєкту — 531 тисяча 305.60 гривень.

“Реалізація проєкту дозволить створити новий об’єкт для культурного дозвілля дітей та дорослих, обладнаний відповідно до сучасних вимог, а сучасна інтерактивна експозиція в музеї дасть додатковий поштовх для розвитку етнографічного туризму в місті, громаді та районі, сприятиме збільшенню потоку туристів”, — зауважують автори проєкту.

А от у Городенці благодійна організація “БФ “Діти непорочної” хоче втілити проєкт “Pinsel. Ab Initio”, який передбачає створення постійної експозиції дев’яти 3D копій робіт видатного митця Йогана Пінзеля на території унікального комплексу 18-го століття костелу непорочного зачаття Діви Марії та монастирських келій.

“Комплекс є геніальним шедевром творців архітектора Б. Меретина та скульптора Й. Пінзеля та першим місцем, де митець створив свої скульптури. Проєкт спрямований на популяризацію культурного надбання, промоцію традицій, культури та гостинності, сприянню культурної активності в громаді. Реалізація проєкту стане якісним культурним продуктом, який доповнить культурно-туристичну стратегію регіону, дасть поштовх якісній промоції туристичного потенціалу та збільшенню туристичного потоку. Використання нових технологій для відновлення виробів створить конкурентоспроможний продукт для розвитку комплексу. Проєкт є логічним продовженням європейського культурно-туристичного маршруту “Pinsel.Return” та є сходинкою до покращення туристичної привабливості регіону”, — йдеться у описі проєкту. На його втілення потрібно 670 тисяч 680 гривень.

Слід зазначити, що також від Прикарпаття надійшло кілька проєктів у лоті “Локальний фестиваль”.

Загалом, конкурсний відбір триватиме до 17 травня.

Раніше йшлося, що на конкурс Українського культурного фонду подали промисловий фестиваль “Калуш із жупою”.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни