Краєзнавці знайшли світлину надгробків похованих у Луці авіаторів часів Першої світової

У травні 2021 року калуські краєзнавці завершили відновлювальні роботи на могилах двох німецьких пілотів Першої світової війни. 28 Серпня, 2022, 17:00 Калуш Переглядів: 323 Це єдине на Калущині поховання пілотів часів Першої світової війни

Йосип Шаторн і Леван Страх (Joseph Shatthorne und Levana Strah) загинули і поховані в селі Луці на Калущині 1917 року.

Минулого року краєзнавці Андрій Шутяк та Олександр Коваль відновили надмогильні пам’ятники льотчиків біля місцевої церкви. Також на могилах завдяки благодійникам вдалося встановити символи приналежність до військово-повітряних сил — сталеві пропелери, інформують “Вікна”.

“Скоріш за все, в 1917 році біля Луки розбився літак-розвідник, оскільки екіпаж з двох людей (пілота і спостерігача). Їх поховали на території церкви. Місцеві кажуть, що то були хорвати. Відповідно, це пілоти Австро-Угорщини”, — розповідав раніше Андрій Шутяк.

Пройшло чимало часу і Андрій Шутяк знайшов старе фото цих надгробків. На одному з них можна прочитати прізвище та ім’я загиблого — Josef Szatory.

“Ми також знали їх прізвища, тільки не знали правильного їх написання Joseph Shatthorne, Levana Strah”, — зазначив краєзнавець. — Отже маємо підтверджене (правильне) одне прізвище та другий номер з надгробка (значення яких ми ще не знаємо) 25748″.

Дослідники історії не полишають наміру віднайти історичні реліквії — автентичні надмогильні таблички та пропелери. Один пам’ятник вдалося відреставрувати, бо на ньому є цифри “25757”, а інший — відновили, бо він був пошкоджений. Під хрестами видно, що там раніше були таблички з інформацією.

Це єдине на Калущині поховання пілотів часів Першої світової війни.

Інформацією, хто саме з пілотів Австро-Угорщини похований у Луці, з краєзнавцями поділився завідувач філії Національного військово-історичного музею України Ярема Кваснюк. Історичні дані він розшукав в одному з реєстрів. Більше про загиблих нічого не вдалося дізнатися.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни