“Корупція має бути засуджена та викорінена”. У Калуші звільнили медпрацівницю і чиновницю

За матеріалами СБУ в Івано-Франківській області судитимуть мешканців Калуша, які обвинувачуються в незаконному переправлення осіб через кордон, вчиненому в складі організованої злочинної групи. 10 Серпня, 2023, 19:00 Калуш Переглядів: 2031 Лазівки для військовозобов’язаних організували колишня медична сестра та її родич з Калуша Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Як повідомляли “Вікна”, організаторка злочину, медична працівниця однієї з калуських лікарень, залучила собі на допомогу близького родича та начальницю відділу Калуської міської ради. Упродовж 2022-2023 років фігуранти надавали військовозобов’язаним допомогу в оформленні фіктивних медичних довідок про ІІ та ІІІ групи інвалідності. На підставі фальшивок ухилянти та «супроводжуючі» їх особи незаконно перетинали кордон у період дії воєнного стану, — йдеться в повідомленні Управління СБУ в Івано-Франкіській області.

З одного «клієнта» брали від 3,5 до 4 тис. доларів США.

СБУ встановила, що допомагали у цьому кілька медичних працівників однієї з районних та двох обласних спеціалізованих медичних установ Івано-Франківщини. Вони виготовляли фіктивну медичну документацію та вносили відомості про нібито проведене лікування «інвалідів» до медичних баз даних. 

Фігурантам оголосили про підозру в незаконному переправлення осіб через державний кордон України з кваліфікуючою ознакою – вчинення в складі організованої злочинної групи (ч. 3 ст. 332 КК України). Організаторка та її родич, крім того, підозрюються в підкупі працівника підприємства, установи чи організації (ч. 2 ст. 354 Кримінального кодексу України). Матеріали щодо них вже передано до суду.

Планується оголошення про підозру причетним до злочинної діяльності медичним працівникам районної та обласних медичних установ. На учасників злочинної групи очікує від 7 до 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

“Триває досудове розслідування. Фігуранти справи звільнені з посад. Сподіваємося, винних буде покарано згідно з Законом. Корупція має бути засуджена та викорінена”, — прокоментувала результати розслідування Калуська міська рада на своїй сторінці в соціальній мережі.

Про один із епідозів справи — в публікації “Мешканка Калуського району оформила інвалідність за 2500 доларів, щоб вивезти сина за кордон”.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни