Комунальники розчистили територію біля промислової Ратуші

У Калуші силами працівників КП “Калушавтодор” почали розчищати прилеглу територію промислової ратуші “SALINA”.

02 Лютого,
2022,
10:00
Калуш

Переглядів: 440


Місто має на меті вдихнути нове життя у пам’ятку архітектури, ален будівля належить АТ “Оріана”. Фото: Віктор Павлів

Про це у соцмережі повідомив головний спеціаліст відділу з питань інвестицій та міжнародної інтеграції управління економічного розвитку міста Калуської міської ради Віктор Павлів.

Завод для видобутку калійної солі у Калуші звели ще за часів Австро-Угорської імперії. Тут була закладена перша шахта, працювала парова машина. Зараз від підприємства збереглася промислова ратуша — найстаровинніша будівля у місті, інформують “Вікна”.

Місто має на меті вдихнути нове життя у пам’ятку архітектури, у майбутньому — облаштувати інтерактивний музей видобутку калійної солі.

Відновити промислову Ратушу в Калуші планують через залучення грантів.

Будівля промислової Ратуші розташована в середмісті Калуша. На ній ще досі зберігся давній годинник. Втім, приміщення зазнає постійного руйнування і потребує капремонту. Основною проблемою є протікання даху. Ратушу постійно заливає водою, від грибка руйнуються стіни.

Проблема полягає у тому, що будівля належить АТ “Оріана”, яка перебуває у стадії банкрутства. А Фонд держмайна не дає дозволу продати приміщення промислової Ратуші. Оскільки Ратуша не належить місту, під неї важко залучити гранти чи кошти Держбюджету, наприклад, у рамках “Великого будівництва”.

Ініціатори відновлення промислової Ратуші раніше представити відеовізуалізацію проєкту:

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни