Комплекс вправ для калушанок 60+ допомагає знизити рівень цукру та тиск

У Калуші слухачки Університету третього віку, що діє при Калуському терцентрі, не уявляють свого життя без фізичної активності та лікувальної фізкультури. Пенсіонерки вважають, що життя після 50 тільки починається і воно повинно бути яскравим та рухливим. 15 Листопада, 2022, 13:00 Калуш Переглядів: 257 Для розтяжки замість звичного станка використали паркан і ще почали займатися скандинавською ходьбою

Щоденно, окрім вихідних, калушанки 60+ займаються розтяжкою і скандинавською ходьбою. Таким чином оздоровлюють власне тіло і наповнюються позитивними емоціями. Допомагає їм у цьому тренер-наставниця, організаторка культурно-дозвіллєвої діяльності Калуського територіального центру соціального обслуговування, хореографиня з майже 40-річним досвідом Алла Волошина.

У коментарі «Вікнам» Алла Волошина зазначила, спеціальний оздоровчий комплекс вправ розробила на основі хореографії. Так, перед тим, як заходити в зал, танцюрист має розігріти м’язовий апарат. Саме це і взяла за основу. Спершу заняття відбувалися в ПК «Юність», але з настанням пандемії коронавірусу почали займатися на свіжому повітрі, зокрема, на стадіоні «Хімік». Для розтяжки замість звичного станка використали паркан і ще почали займатися скандинавською ходьбою.

Така лікувальна фізкультура, каже тренерка, допомагають підкорегувати вагу, знизити рівень цукру та артеріальний тиск.

Навантаження витримують всі та із задоволенням займаються. Найстаршій учасниці — 74 роки.

66-річна Ольга Бойчук встигла відчути на собі ефект лікувальної фізкультури. Каже, що свого часу через автоаварію змушена була змінити тазостегновий суглоб. Через це мала проблеми з ногами. Проте, позаймавшись, стала почувати себе набагато краще.

«Я знала про цей територіальний центр, але мала проблеми з ногами. Взагалі ходила з палицями п’ять років. Одного разу гуляла на свіжому повітрі біля ліцею №10 і зустріла подругу, яка каже: «А чому ти тут гуляєш, ходи на стадіон!». Я сказала, що не знаю, адже маю проблеми із ногами. Але наважилась і прийшла», — розповіла слухачка Університету третього віку.

Жінка зізнається, що позаймавшись почала почувати себе набагато краще. Так, раніше вона і не могла подумати про те, що зможе поставити ногу на станок. В цьому, звісно, бачить великий внесок тренерки:

«Я замолоду так не займалася, як зараз. Алла Миколаївна дуже позитивно до кожного ставиться, переживає за кожного, допомагає».

Долучитися до дружньої сім’ї Університету третього віку може будь-яка людина, яка має пенсійне посвідчення, звернувшись до територіального центру за адресою: м. Калуш, вул. Євшана, 9.

Також в рамках занять Університету третього віку проводяться спортивно-оздоровчі заняття, екскурсії, лекції та майстер-класи.

Ірина БОРАЧОК, журналістка

Олександр ЗАЛІСЬКИЙ, оператор

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни