Комісія Мінкульту опечатала Братський корпус лаври – Новини України

Комісія Мінкульту опечатала Братський корпус лаври - Новини України

Фото: facebook.com/MCIPUkraine

Комісія Міністерства культури та інформаційної політики обстежила та опечатала Братський корпус на Ближніх печерах Києво-Печерської лаври. Про це повідомляє прес-служба відомства.

– Сьогодні (21 квітня) відбувся огляд пам’ятника архітектури національного значення – Братського корпусу на Ближніх печерах (корпус №44). Двері корпусу виявилися зачиненими, тому в присутності в.о. гендиректора заповідника Максима Остапенка та його заступника за допомогою відповідних коштів було забезпечено доступ Комісії до зазначених приміщень. У корпусі вбачаються ознаки порушення протипожежної безпеки та умов охоронного договору. Крім того, у внутрішніх приміщеннях встановлено накопичення меблів, різноманітних пакувальних матеріалів, товарів для продажу (церковне начиння, свічки, календарі, буклети), одягу та взуття, швейне обладнання. Ознак ухвалення орендарем (представниками монастиря) протипожежних заходів не зафіксовано, – заявили в Мінкульті.

Після завершення огляду корпус №44 було закрито та опечатано працівниками заповідника, зазначили у відомстві. Раніше міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко розповів, що поліція перевіряє всі речі, які під час виїзду з Києво-Печерської лаври забирають із собою представники Української православної церкви (Московського патріархату).

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни