Комісія Мінкульту обстежила ще три приміщення у лаврі

Комісія Мінкульту обстежила ще три приміщення у лаврі

Фото: Александр Ткаченко / Telegram У приміщеннях лаври знаходять різні порушення

Двері споруд були зачинені, але технічними працівниками за допомогою відповідних засобів забезпечено доступ комісії до них, зазначив Олександр Ткаченко.

Комісія Міністерства культури та інформаційної політики із прийому-передачі державного майна відновила роботу в Києво-Печерській лаврі та обстежила ще три приміщення монастиря. Про це повідомив міністр Олександр Ткаченко в Telegram у середу, 19 квітня.

“Комісія МКІП у лаврі продовжує працювати. Нею було проведено огляд трьох пам’яток (двох національного, однієї місцевого значення). А саме – майна корпусу 37, 37-а, 38 – галерея у Ближні печери, дзвіниця на Ближніх печерах, вхід до галереї Ближніх печер”, – написав міністр.

За його словами, двері будівель були зачинені, тож у присутності в.о. генерального директора Національного заповідника Києво-Печерська лавра за допомогою відповідних засобів технічними працівниками забезпечено доступ комісії до приміщень.

“Вказані об’єкти є пам’ятками архітектури національного та місцевого, складовими пам’ятника національного значення Ансамблю Києво-Печерської лаври та складовими об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Стан об’єктів видно на фото. Крім того, ознаки вживання орендарем протипожежних заходів не зафіксовано”, – зазначив Ткаченко та опублікував фото незадовільного стану приміщень.

Нагадаємо, минулого тижня комісія Мінкульту розпочала роботу на території Києво-Печерської лаври та зафіксувала порушення. За підсумками роботи у лаврі комісія Мінкульту опечатала одне із приміщень святині.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни