Командиру танка Віталію Сапилу родом з Прикарпаття посмертно присвоїли звання Герой України

У бою за Київ 25 лютого загинув 21-річний командир танка, офіцер Віталій Сапило.

Під час чергового відеозвернення президент Володимир Зеленський заявив, що підписав указ про присвоєння звання Героя України 15 захисникам. Серед них Віталій Сапило — уродженець села Черче, що на Рогатинщині, передає Фіртка.

Так, український військовослужбовець сухопутних військ загинув 25 лютого у боях поруч українсько-білоруського кордону. Командир танкового взводу знешкодив три десятки одиниць техніки ворога. У танк, яким він керував, цілеспрямовано влучила російська ракета. 

«Був такою доброю дитиною, і потім сказав, що «хочу йти в сухопутні війська», що сам вирішив. Тяжка втрата, не віриться. Щоб був проклятий той путін, щоб горів у пеклі, щоб перевертався в домовині», – зі сльозами сказала бабуся загиблого бійця Галина Сапило.

Зауважимо, що також звання Героя України отримали:

 1. Старший лейтенант Білоконь Максим Віталійович. Посмертно. Брав участь в обороні Чернігова, знищив ДРГ та 2 танки противника.
 2. Солдат Лук’янович Олександр Володимирович. Посмертно. Під час бою знешкодив до 30 одиниць ворожої військової техніки. Загинув під час авіаудару.
 3. Підполковник Капічун Олександр Валерійович. Посмертно. Завдяки його героїчним діям зупинили колону ворога, знищили техніку та ворожих солдатів.
 4. Молодший сержант Несольоний Михайло Михайлович. Посмертно. Загинув у ближньому бою із силами противника під час евакуації людей.
 5. Солдат Нікончук Андрій Валерійович. Посмертно. Захищав Київську ГЕС від нальотів російської авіації та ракетних ударів.
 6. Головний сержант Сенюк Олексій Олександрович. Посмертно. Обороняв Чернігів, знищив 2 ворожих БПМ та захопив танк Т-72. Загинув від авіаудару.
 7. Лейтенант Українець Владислав Петрович. Посмертно. Прикрив відхід своїх при наступі ворога.
 8. Майор Чобан Степан Іванович. Посмертно. Пілот Су-27, відволік на себе ворожу авіацію над Кропивницьким.
 9. Майор Михальчук Ігор Васильович. Командир підрозділу танкового батальйону. Знищив численні бронемашини ворога.
 10. Полковник Мусієнко Сергій Миколайович. Командир підрозділу ракетних військ та артилерії. Завдав нищівних ударів противнику на Харківському напрямку.
 11. Лейтенант Пальченко Євген Михайлович. Командир взводу танків. Прикрив вихід бригади з оточення.
 12. Майор Прокопенко Владислав Юрійович. Командир танкового батальйону. Вивів особовий склад і техніку з оточення без втрат.
 13. Підполковник Федосенко Павло Юрійович. Командир підрозділу 92-ї бригади. За ефективну оборону Харкова.
 14. Старший лейтенант Чавалах Дмитро Петрович. За героїчну участь в обороні Херсонської області.

«Усі 40 мільйонів — як ці п’ятнадцять героїв! Слава Україні», — підкреслив Зеленський.

Що було раніше?

21 лютого президент росії володимир путін заявив про визнання Росією незалежності окремих районів Донецької та Луганської областей. Згодом він оголосив про введення регулярних російських військ на ці окуповані території для «підтримки миру».

24 лютого російський президент оголосив про початок операції проти України. О п’ятій годині ранку почались обстріли стратегічних об’єктів практично в усіх регіонах України. Крім цього, відбулась атака на підрозділи прикордонників по всій ліній кордону з росією та Білоруссю.

Відтак, в Україні після нападу російської федерації та обстрілів у регіонах ввели воєнний стан. Президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат. 

До слова, цивільне населення закликають до організованого опору на тлі повідомлень про надходження колон російсько-окупаційних військ із півночі України.

Опитування: 88% українців вірять, що Україна зможе відбити напад російських окупантів

Прослуховується ворожими військами: українців просять обмежити користування WhatsApp

Понад 85% мешканців західних областей готові захищати цілісність України зі зброєю у руках

«Відбувся справжній злам. Війна стала європейською» — міністр оборони про російське вторгнення

Зможуть компенсувати провину у найгарячіших точках: українців з реальним бойовим досвідом звільнять з-під варти

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни