Команда калуських важкоатлетів привезла з чемпіонату області 17 медалей

16-17 вересня у Коломиї відбувся чемпіонат області з важкої атлетики серед юнаків та дівчат віком до 13 років та юніорів і молоді віком до 23 років. Калуш на цих змаганнях презентувала команда вихованців тренерів ДЮСШ «Сокіл» Ігоря Стечака та Марії Відливаної. 19 Вересня, 2023, 14:00 Калуш Переглядів: 140 Усі вихованці Ігоря Стечака та Марії Відливаної здобули на чемпіонаті Івано-Франківської області призові місця Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Усі 17 калуських спортсменів, заявлених до участі в чемпіонаті, успішно виступивши на коломийському помості, повернулися додому із нагородами, інформують “Вікна”.

— Я дуже радий за своїх хлопців, — поділився майстер спорту Ігор Стечак. — Не даремно вони провели літні канікули у тренувальному залі, підтримуючи свою фізичну підготовку і поліпшуючи свої здобутки, порівняно з минулим роком. При чому ніхто їх сюди не заганяв, бо канікули — то канікули. Хлопці мають мету і поволі до неї йдуть. Особливо мене вразив результат дев’ятикласника ліцею імені Дмитра Бахматюка Ореста Мудрика, який займається неповний рік. Він був наймолодшим і найлегшим у категорії до 61 кг. І коли я побачив його суперників віком до 23 років, то спочатку склалося враження, що йому призового місця не здобути. Але Орест на рівні з усіма успішно впорався у дисципліні ривка, піднявши ідеально технічно 52 кг, а у поштовху встановив свій власний рекорд, піднявши 60 кг. А відтак із загальним результатом 112 кг здобув «бронзу», залишивши позаду своїх старших за віком суперників з Івано-Франківська та Коломиї.

Старший брат Ореста — Володимир Мудрик, учень Калуського ліцею №3, також був у цій ваговій категорії та міг стати чемпіоном. Проте спробу у 67 кг в поштовху йому судді не зарахували, хоча він її здійснив. Відтак із результатом 117 кг, що на кілограм менше, ніж у переможця з Коломиї, Володя піднявся на другу сходинку п’єдесталу.

Дев’ятикласник ліцею №3 Максим Авдієнко теж потужно виступив, здобувши срібну нагороду і поступившись лише на п’ять років старшому досвідченому спортсмену у категорії до 81 кг.

— Тішуся і братами Сашком і Володимиром Каменчуками. Старший, Володя, здобув звання чемпіона області у категорії до 73 кг, а його брат Олександр здобув “бронзу” у змаганнях серед юнаків до 13 років. Обоє вони вчаться в ліцеї імені Дмитра Бахматюка, — зазначив тренер переможців.

11-річний Максим Климкович (ліцей №3) переміг у категорії до 38 кг, бо хоче досягти успіху свого старшого брата Юрія Климковича, який у липні на чемпіонаті Європи став срібним призером. Добрий результат показав і Павло Дмитрів, який лише навесні влився в колектив важкоатлетів ДЮСШ “Сокіл”.

— Йому лише 11 років, але хлопчина впертий, не лінувався влітку приїжджати на тренування з Верхньої. До того ж і його батько Ігор Дмитрів, і старший брат Максим також займалися важкою атлетикою. Тому перші змагання і перше «срібло» у категорії до 73 кг — це вагомий крок у його житті, — переконаний Ігор Стечак. 

Одна золота, 7 срібних і дві бронзових медалі — таким є здобуток вихованців майстра спорту міжнародного класу Марії Відливаної.

— Для більшості моїх підопічних ці змагання були першими у житті, — каже Марія Відливана, — тому для них ці нагороди є особливими. Усі наймолодші мої хлопці вперше підняли гриф штанги лише пів року тому. Але старання і наполегливість під час тренувань дають свої плоди. Усі вони — молодці.

Срібні медалі завоювали учні ліцею №7 Максим Аніщенко (вагова категорія до 38 кг), Максим Канюка (до 45 кг), Владислав Штергун (до 55 кг) та учень ліцею №6 Андрій Фединич (до 49 кг). «Бронзу» принесли команді Станіслав Олінкевич (ліцей №6, до 55 кг) та Віталій Мацько (ліцей №7, до 61 кг). Досить прогресує і Богдан Василечко (ліцей №5), який у змаганнях серед молоді до 23 років у категорії до 73 кг здобув переконливе «срібло» чемпіонату області і цим здобутком потішив і тренерку, і свого батька, який також займається важкою атлетикою.

— Не підвели цього року і мої дівчатка, які уже стали студентками. Олександра Лукасевич навчається у коледжі ІФНТУНГ, а Марія Ганущак — у ВПУ №7. Обидві піднялися на другу сходинку п’єдесталу. А найдосвідченіший і найтитулованіший мій вихованець — кандидат у майстри спорту Владислав Поважняк, який є студентом ПНУ імені Василя Стефаника, став чемпіоном області у категорії до 67 кг, — додала тренерка.

Через два тижні у Коломиї відбудуться змагання чемпіонату України з важкої атлетики. Честь Калуша у складі збірної області відстоюватимуть троє спортсменів: Володимир Щавінський, Владислав Поважняк та Юрій Климкович.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни