Команда франківської “Асортиментної кімнати” приймає запити на евакуацію мистецьких робіт з різних міст України

Команда франківської галереї “Асортиментна кімната” запускає програму по евакуації та збереженню мистецьких робіт – насамперед, з низових самоорганізованих просторів та майстерень художників та художниць, які змушені покидати свої міста.

Адже саме такі роботи часто є найбільш вразливими до втрати протягом кризових ситуацій, бо не задокументовані в фондах та не мають структурованого місця зберігання, пише Фіртка з посиланням на пресслужбу галереї.

“Асортиментна кімната” готова прийняти та тимчасово зберігати ці об’єкти у своїх просторах, поки російська агресія не буде відбита. Потім ці роботи повернуться – у свої простори та майстерні, до своїх авторів та власників, а також, сподіваємось, в каталоги міжнародних виставок.

“В військовий час маємо ще більш дисципліновано робити те, що вміємо, та те, для чого ми створені. “Асортиментна кімната” була створена для підтримки локального мистецтва, а зараз ми маємо його не просто підтримати, а й зберегти,” – каже Аня Потьомкіна, кураторка галереї.

Програма розробляється в кризових умовах та має наразі кілька опцій:

ОТРИМАТИ ПІДТРИМКУ 

  • Якщо ви як художник/ця або ваш самоорганізований мистецький простір потребує підтримки в евакуації робіт, зареєструйтесь тут: https://inshaosvita.typeform.com/to/Lvl2jZiE. Разом шукаємо логістичні можливості, беремо на себе витрати з доставлення, приймаємо обмежену форс-мажором відповідальність за зберігання.

НАДАТИ ПІДТРИМКУ 

  • Якщо ви готові на волонтерських засадах допомогти у своєму місті з перевезенням робіт з точки А в точку Б (наприклад, з майстерні до пункту Нової пошти) або маєте можливість вивезти роботи машиною з міста, реєструйтесь тут:  За потреби можемо відшкодувати вартість бензину.

  • Якщо ви готові підтримати цю програму та задонейтити на транспортування й пересилку робіт, дайте нам знати тут.

За першу добу анонсу програми у “Асортиментної кімнати” в роботі опинилось чотири кейси з евакуації робіт (в тому числі, з Києва та Маріуполя), один з яких вже успішно реалізований. Наразі команда “Асортиментної” робить цю програму власним обмеженим людським та фінансовим ресурсом, тож шукають підтримки в українських та міжнародних партнерів. 

“Так, людські життя важливіші за все, тому евакуація людей стоїть в найпершому пріоритеті. Разом з тим, ми вболіваємо за те, щоб ані в тилу, ані близько до фронтової лінії ми не втратили предмети візуального мистецтва.

Адже ця війна – це ж також, безсумнівно, війна культур,” – каже Альона Каравай, одна з співзасновниць “Асортиментної кімнати”.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни