Колишньому кримському політв’язню вдалося виїхати з Росії

Колишньому кримському політв'язню вдалося виїхати з Росії

Фото: krymr.com Андрій Захтей

Після звільнення на початку лютого Андрія Захтея мали депортувати на підконтрольну Україні територію, але через війну нібито не могли цього зробити і тримали під арештом.

Колишньому кримському політв’язню Андрію Захтею, якого після відбування незаконного покарання росіяни утримували в Центрі для іноземних громадян, вдалося виїхати з Росії, повідомляє ТГ-канал Ґрати.

Повідомляється, що після звільнення на початку лютого його мали за рішенням суду депортувати на підконтрольну Україні територію, але через війну нібито не могли цього зробити і тримали під арештом. Учора, 13 червня, працівники посольства України у Латвії зустріли його на прикордонному пункті і відправили до України.

Захтей пробув в ув’язненні шість із половиною років.

“Його затримали під час інциденту у районі Армянська у 2016 році, коли на півострів зайшла українська диверсійна група. Біля Армянська вона зіткнулася з силами ФСБ, але відстрілюючись змогла піти. Загинули офіцер ФСБ і російський морпіх, єдиним затриманим був Андрій Захтей, який, за версією слідства, мав забрати українських диверсантів від адмінкордону”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, у серпні 2016 року ФСБ заявила, що Міноборони України нібито відправило до Криму кілька груп диверсантів, щоб здійснити терористичні акти. Під час боїв 7 і 8 серпня, як заявили російські силовики, загинув співробітник ФСБ і військовий. Потім Путін звинуватив Україну в переході до терору і пообіцяв у відповідь заходи.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни