Колеги хочуть виключити Безуглу з безпекового комітету Ради, нардепка здивована – Новини України

Колеги хочуть виключити Безуглу з безпекового комітету Ради, нардепка здивована  - Новини України

Фото: facebook.com/m.bezuhla/photos

Народний депутат від “Слуги народу” Мар’яна Безугла вважає, що проєкт постанови про її виключення з комітету національної оборони, безпеки та розвідки може бути пов’язаний з критикою на адресу колеги Сергія Льовочкіна. Про це парламентар написала у Фейсбуці.

– Щодо проєкту постанови Ф.Веніславського на виключення мене з комітету. Не можу детально прокоментувати, бо для самої несподіванка. За кілька днів він прислав мені проєкт в особисті, як погрозу. Можливо, це пов‘язане з моєю боротьбою проти знаходження С.Льовочкіна в Комітеті Верховна Рада України з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Вважаю, представники екс-ОПЗЖ не мають бути в такому комітеті і взагалі в українському парламенті. Постанова Ф.Веніславського «дзеркальна» щодо зареєстрованої мною щодо С.Льовочкіна, – написала Безугла.

Проєкт постанови зареєстрував колега Безуглої по фракції Федір Веніславський. У пояснювальній записці стверджується, що Безугла надала членам комітету недостовірну інформацію щодо законопроєкту 4210, який пропонує у період дії воєнного стану можливість призначити міністром оборони військового без його відставки зі служби. Безугла заявила, що узгодила законопроєкт з ГУР Міноборони, але підтверджень цьому не надала. Голова ГУР Кирило Буданов у листі до голови безпековогу комітету Олександра Завітневича написав, що відомство не підтримує законопроєкту 4210.

Безугла у дописі на Фейсбуці пояснила, що зв’язувалась з Будановим в рамках роботи над законопроєктом і разом з фахівцями Міноборони підготувала чернетку документа, у якій не йшлося про сторення окремого розвідувального органу. Саме цей пункт став найбільш спірним в рамках обговорення законопроєкту.

– Генеральний штаб (як один із варіантів в одній із робочих редакцій в робочій групі , от серйозно) пропонував створити окремий розвідувальний орган. Я зв’язалась з К.Будановим, він дав для опрацювання своїх фахівців і ми зняли в чернетці до другого читання такі формулювання та прописали функцію J2 в генеральному штабі одним реченням. J складові ГШ – частина змін для нашої НАТО інтеграції. Я про таку роботу зазначила на засіданні комітету. Є запис – аудіопротокол. Мало того, ще жодна з версій таблиці до другого читання проголосована на комітеті не була, – написала Безугла.

Народний депутат вважає, що Буданова ввели в оману, адже у його листі до голови комітету йдеться, що Міноборони проти законопроєкту 4210 саме через створення окремого розвідувального органу.

 

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни