Кохана Героя “Да Вінчі” ініціює створення Національного Пантеону Героїв на Аскольдовій могилі

На сайті Офісу президента з’явилася петиція з пропозицією створити Національний пантеон Героїв України на території парку Аскольдова Могила в Києві. 22 Березня, 2023, 14:30 Україна Переглядів: 278 “У нас не буде майбутнього, якщо ми не пам’ятатимемо тих, завдяки кому воно відбудеться” Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

На сайті президента України з’явилась петиція про створення національного Пантеону Героїв України на Аскольдовій Могилі у місті Києві. Авторка петиції парамедикиня та кохана полеглого Героя України Дмитра «Да Вінчі» Коцюбайла — Аліна Михайлова, повідомляють “Вікна” з посиланням на офіційне інтернет-представництво Президента України.

“Звертаюсь до Президента України з ініціативою створити Національний Пантеон Героїв України – меморіальний комплекс як сакральне місце пам’яті та консолідації українського народу. У цьому пантеоні мають відбуватись почесні поховання та встановлюватись пам’ятні об’єкти для увічнення видатних історичних діячів України: лідерів національно-визвольних змагань усіх часів, військових командирів, визначних осіб, що здійснили героїчні вчинки в боротьбі за Незалежність України”, — йдеться в петиції.

Повномасштабна війна змусила українців повернутись до своєї історії, переосмислити національну пам’ять і роль діячів минулого. Такі видатні особистості, як Степан Бандера, Євген Коновалець, Симон Петлюра, Павло Скоропадський та багато інших поховані поза межами України. Держава має активізувати дипломатичні зусилля для їхнього почесного перепоховання на території Національного Пантеону, зауважує Аліна Михайлова.

“Для розміщення Національного Пантеону Героїв України пропоную культове місце воїнської слави — парк Аскольдова Могила. Це одна з найвідоміших історичних місцевостей у Києві, де споконвіків ховали воїнів та інших видатних особистостей. Окупаційна радянська влада зруйнувала некрополь, однак сьогодні до Аскольдової Могили повертається її історична роль. Тут спочиває Герой України, доброволець Дмитро Коцюбайло «Да Вінчі», командир першого батальйону “Вовки Да Вінчі” 67 ОМБр, розташовані пам’ятні знаки Героїв Небесної Сотні, захисників Іловайську, Дебальцевого, Донецького аеропорту”, — йдеться в петиції.

Національний Пантеон Героїв України на території парку Аскольдової Могили має стати місцем почесних поховань і комплексом вшанування пам’яті видатних героїв української історії: Героїв Крут, Героїв Холодного Яру, Української Повстанської Армії, Героїв Небесної Сотні, славетних «Кіборгів», Героїв України російсько-української війни, акцентує авторка петиції.

Підписати петицію можна за посиланням.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни