Кодування від алкоголізму вдома: що потрібно знати родичам

Щоб процес кодування вдома був ефективним, дуже важливо, щоб були дотримані певні вимоги:

  • бажання позбутися залежності, мета повернутися до здорового образу життя, мотивація та настрій на позитивний результат лікування;
  • письмова згода на проведення процедури;
  • тверезий спосіб життя протягом останніх 5-7 днів.

Родичі, які звертаються за допомогу в клініку, повинні переконатися, що всі перераховані вище вимоги актуальні і дотримані. Бажання врятувати життя близької людини, і своє в тому числі, є цілком логічним, але ви повинні розуміти, що ваш настрій не матиме такої значущості на результат, як настрій залежної людини.

Насправді усвідомлене прагнення пацієнта закодуватися відзначається рідко. Якщо близька людина відмовляється від лікування, зверніться до клініки самостійно та викладіть проблему. У реабілітаційних центрах працюють психологи з великим досвідом переконання пацієнтів із залежністю у необхідності лікування. В результаті мотивуючих розмов хворий погоджується відвідати клініку для проведення детоксикації, відновлення функцій внутрішніх органів і провести процедуру кодування.

Як відбувається кодування вдома

Кодування від алкоголізму вдома здійснюється за допомогою лікарських засобів. Найчастіше використовуються медикаменти на основі дисульфіраму. Препарати, що містять дисульфірам, сприяють уповільненню розщеплення етилового спирту до простих сполук. Їх окиснення не доходять до стадії утворення найтоксичнішого ацетальдегіду. Саме він є причиною появи симптомів найсильнішого отруєння:

  • нудота;
  • головний біль;
  • підвищення артеріального тиску;
  • тремор;
  • мігрень.

Чим більше було завдано шкоди організму, тим сильніше проявлятимуться негативні симптоми. У надзвичайно небезпечних ситуаціях можливі навіть летальні випадки. Теж саме можливе якщо після кодування пацієнт вирішив прийняти алкоголь. Якщо людина не вживає алкоголю, його здоров’ю нічого не загрожує.

Інший варіант фармакологічного кодування вдома – ін’єкції препаратів, що містять налтрексон. Речовина є блокатором опіоїдних рецепторів мозку. На тлі заборонної терапії після прийому спиртного пацієнт не розслабляється, не відчуває ейфорії, внаслідок чого втрачає інтерес до алкоголю.

Орієнтовна вартість кодування вдома базується на обраному лікарському засобі і наведена у прайс-листі на сайті клініки. Додаткові витрати виникають через необхідність проведення аналізів на переносимість медикаментів, обстежень, які виявляють протипоказання до застосування.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни