Китай відправить до України спецпредставника, який був послом у РФ – Новини України

Китай відправить до України спецпредставника, який був послом у РФ - Новини України

Фото: Getty Images

Лідер КНР Сі Цзіньпін повідомив президентові Володимиру Зеленському, що Китай відправить колишнього посла в Росії Лі Хуея (2009-2019) як спецпредставника до України та інших країн. Дипломат має допомогти у вирішенні “української кризи”. Про це заявив на брифінгу голова МЗС Китаю Цінь Ган.

Окрім Росії Хуей працював на дипломатичних посадах у колишньому СРСР та Казахстані. Після повернення з Москви у 2019 році його призначили спецпредставником КНР у справах Євразії.

Голова КНР Сі Цзіньпін під час розмови з президентом Володимиром Зеленським повторив тезу про те, що Китай прагне «сприяти миру та переговорам» у війні з Росією. Про це заявив на брифінгу голова МЗС Китаю Цінь Ган.

Пресслужба Офісу президента повідомила, що Зеленський закликав Сі Цзіньпіна допомогти із врегулюванням питання безпеки довкола Запорізької АЕС. Український лідер також розповів про ситуацію на фронті, депортацію дітей з окупованих територій до Росії та ознайомив із “формулою миру”.

Це перша розмова Зеленського та Сі Цзіньпіна після повномасштабного вторгнення Росії. У березні Сі Цзіньпін відвідав Москву, де зустрівся з президентом РФ Володимиром Путіним. Президент України зізнавався, що не контактував із лідером Китаю Сі Цзіньпіном з початку російського вторгнення.

 

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни