Кілери більше тижня стежили за франківським підприємцем. Для цього купили два авто і змінні номери | Новини Надвірної

У державному реєстрі судових рішень опубліковані ухвали про обрання запобіжних заходів киянину та білорусу, яких підозрюють у підготовці замовного вбивства франківського підприємця.

Як писав КУРС, увечері 5 серпня в Івано-Франківську патрульні поліцейські зупинили автомобіль та під час поверхневої перевірки знайшли автомат Калашникова з глушником, оптичним прицілом та патронами у магазині, пакети із пластиковими пляшками, наповненими легкозаймистою рідиною, GPS-трекер та два комплекти номерних знаків. Водія та пасажира автомобіля затримали.

поліція знайшла автомат з глушником

Згодом у  Департаменті стратегічних розслідувань Національної поліції України повідомили, що затримані, 26-річний уродженець Республіки Білорусь і 29-річний мешканець Києва, планували вбити місцевого підприємця. КУРСу з джерел у правоохоронних органах стало відомого, що ймовірною жертвою кілерів мав стати Мирослав Кальян, відомий у місті під прізвиськом Патлатий.

В ухвалі суду зазначається, що підозрювані у липні 2021 року отримали від невстановленої особи замовлення на умисне вбивство і розпочали підготовку до нього.

Надалі у невстановленої слідством особи вони придбали автомат Калашникова, обладнаний оптичним прицілом та глушником.

Після придбання зброї підозрювані направилися в Івано-Франківськ, де 28 липня у магазині «Вухо.ком» придбали два мобільні телефони та SIM-карти.

Того ж дня вони поїхали у Надвірну та придбали автомобіль «Опель Вектра» за 1150 доларів. Повернувшись до Франківська, чоловіки придбали ще «Фольксваген Пасат» за 31 000 грн.

Вказується, що згідно, з планом кілерів, “Опель Вектра” призначався для пересування перед та під час вчинення злочину, а на автомобілі марки «Фольксваген Пасат» підозрювані мали покинути територію Івано-Франківська після вчинення умисного вбивства.

Придбавши автомобілі, виконавці почали збирати інформацію про підприємця, відшукали його мобільні телефони, світлини.

Також на автомобілі «Опель Вектра» розпочали здійснювати візуальне спостереження по Івано-Франківську та селу Вовчинець для з’ясування маршрутів руху та місця проживання потерпілого.

Також вони визначали оптимальне місце для вчинення кримінального правопорушення.

Для конспірації підозрювані час від часу змінювали номери на придбаних машинах.

Встановивши маршрути пересування потерпілого та місця його можливого перебування, 5 серпня близько 22 год. на автомобілі марки «Опель Вектра» підозрювані рухалися по вул. Андрія Мельника у селі Вовчинець, де й були затримані працівниками поліції і тому не змогли довести до завершення свій злочинний умисел.

Обом підозрюваним Івано-Франківський міський суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави, на чому наполягав прокурор. Водночас підозрювані і їхні адвокати просили обрати запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Один з фігурантів справи уже намагається оскаржити рішення про обрання запобіжного заходу в апеляції.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни