Київське “Динамо” перемогло “Фенербахче” у рамках Ліги чемпіонів

Київське “Динамо” продовжило свій шлях у Лізі чемпіонів-2022/2023, здолавши на виїзді у додатковий час турецький “Фенербахче”. 28 Липня, 2022, 08:30 Україна Переглядів: 38 На 114-й хвилині джокери Луческу принесли «Динамо» перемогу. Фото: fenerbahce.org

Тиждень тому у Лодзі команди обійшлися без голів, тож доля протистояння в другому раунді кваліфікації ЛЧ вирішувалася в Стамбулі. Мірча Луческу вирішив виставити той самий стартовий склад, що й у першому матчі, інформують “Вікна” з посиланням на Асоціацію футболу України.

Початок поєдинку залишився за господарями. На 2-й хвилині з підбору небезпечно, але повз ціль пробив Кінг. Пізніше він же відправив м’яч у сітку, але арбітри скасували гол «Фенербахче» через фол Валенсії на Забарному в попередній фазі атаки.

Щастя поблизу воріт Бущана шукали також Валенсія та Россі, однак їхнім ударам не вистачило влучності. Кахведжі на 20-й хвилині зі штрафного поцілив у стійку. Пізніше Кінг опинився сам на сам із Бущаном, але пробив надто невдало. Динамівці відповіли випадом Циганкова, але Віктору не вдалося проштовхнути м’яч повз кіпера.

Одразу по перерві «Фенербахче» створив кілька небезпечних моментів, зокрема, Валенсія увірвався до штрафного й закрутив м’яч поруч зі стійкою. А на 53-й хвилині турки залишилися в меншості — друге попередження за фол на Буяльському отримав Юкшек.

Біло-сині майже одразу скористалися більшістю — після підключення та прострілу Кендзьори рахунок відкрив Буяльський. На 70-й хвилині «Фенербахче» отримав шанс відігратися, коли Попов у власному штрафному збив Валенсію, проте сам постраждалий із пенальті не зумів переграти Бущана.

Невдовзі хороший момент був у Циганкова, але Віктор пробив точно в руки голкіперу. На 78-й хвилині знову виручив Бущан, в ефектному стрибку діставши м’яч після удару Салаї головою. Пізніше хорошого дальнього удару поруч зі стійкою завдав Дубінчак. Утім, наприкінці основного часу «Фенербахче» все ж зрівняв рахунок — після кутового відзначився ніким не прикритий Салаї.

Гра перейшла в додатковий час, де перевага була на боці «Динамо». На 99-й хвилині Баїндир парирував удар Шепелєва, а Забарний не зміг вразити порожній кут. Незабаром Ілля головою замикав подачу Циганкова — «Фенербахче» врятувала стійка.

Вирішальний момент у протистоянні настав на 114-й хвилині — джокери Луческу принесли «Динамо» перемогу. Дебютант Вівчаренко прострілив із лівого флангу, а Караваєв поцілив у ворота, хоча не обійшлося й без помилки кіпера. «Фенербахче» отримав можливість перевести гру в серію пенальті, проте Бущан упорався з небезпечним ударом Дурсуна головою.

У підсумку кияни вирвали путівку до третього раунду кваліфікації Ліги чемпіонів, де зіграють проти австрійського «Штурму». Перший поєдинок біло-сині проведуть удома 2-3 серпня, другий — на виїзді 9 серпня.

Участь у матчі взяли динамівці, які були в заявці в червневих поєдинках національної збірної України: Бущан (відбитий пенальті), Забарний, Попов (жовта картка), Сидорчук (жовта картка, замінений на 106-й хвилині), Шапаренко (жовта картка), Циганков (жовта картка), Караваєв (гол, вийшов на заміну на 91-й хвилині).