Київ очікує на адекватну реакцію ЄК щодо обмеження експорту зерна

Київ очікує на адекватну реакцію ЄК щодо обмеження експорту зерна

Фото: Getty Images Збір урожаю в Україні

Односторонні рішення країн про заборону ввезення української агропродукції після 15 вересня не мають залишитися без наслідків.

Офіс президента України очікує “на швидку та адекватну реакцію” Єврокомісії у випадку продовження після 15 вересня односторонніх обмежень на експорт української агропродукції. Про це повідомив заступник голови ОП Ігор Жовква в інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна, яке було опубліковане 28 серпня. 

“Якщо після 15 вересня окремі держави-члени ЄС таки запровадять в односторонньому порядку рішення щодо обмеження торгівлі України з ЄС, очікуватимемо на швидку та адекватну реакцію Єврокомісії, зокрема у правовій площині, стосовно таких держав. Адже принципи Єдиного ринку ЄС та положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, порушувати не можна за жодних обставин”, – наголосив він.

Також, за його словами, “у випадку, якщо ЄК піде на порушення Угоди про асоціацію, зокрема відповідних положень щодо поглибленої та всеохопної зони вільної торгівлі, Україна залишає за собою вибір юридичних механізмів, яким чином на це реагувати”.

Заступник глави ОП також нагадав про зустріч українського лідера Володимира Зеленського та глави Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн минулого тижня в Афінах.

“Це була дуже важлива зустріч. Президент України дуже чітко сказав пані президентці про те, що ми пам’ятаємо, що рішення Єврокомісії про обмеження українського експорту чинне до 15 вересня. І після цього воно не буде чинним… Ми впевнені, що жоден тиск жодної країни-члена ЄС не спричинить порушення угоди про асоціацію між Україною та ЄС”, – заявив Жовква.

Раніше повідомлялося, що Польща, Болгарія, Угорщина, Румунія і Словаччина хочуть продовжити заборону на імпорт українського зерна до кінця року.

У МЗС назвали “неприйнятними” такі дії та наголосили, що вони не відповідають духу Угоди про асоціацію між Україною та ЄС і принципам Єдиного ринку.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни