Хто підпадає під фінмоніторинг?

Фінансовий моніторинг — це комплекс заходів, спрямованих на виявлення та уникнення недобросовісних операцій з грошима. Його головна мета — забезпечити прозорість та безпеку фінансових транзакцій, а також завадити тим, хто прагне уникнути сплати податків, відмити кошти або фінансувати небезпечні дії, такі, як тероризм. Більше інформації про  фінансовий моніторинг доступно за посиланням: https://youcontrol.com.ua/articles/vse-shcho-varto-znaty-pro-finansovyy-monitorynh/.

Хто підлягає під закон про фінансовий моніторинг?

Фінансовий моніторинг розповсюджується на рахунки юридичних осіб, ФОПів та приватних осіб. Організації, що діють у сфері фінансових послуг, проводять перевірку своїх клієнтів, така перевірка обов’язкова для всіх, хто вступає в юридичні відносини, і в інших випадках, визначених законодавством про фінансовий моніторинг. Навіть якщо компанія надає консультаційні або одноразові послуги, це не звільняє її від відповідальності проводити належну перевірку своїх клієнтів.

Суб’єкти фінансового моніторингу повинні перевіряти як нових, так і наявних контрагентів: замовників, постачальників та інших партнерів.

Фізичних осіб варто перевіряти при укладанні угод та здійсненні фінансових операцій. Зокрема, коли здійснюється оплата через платіжні системи на суму, що перевищує 30 000 гривень. Зокрема, якщо протягом короткого часу з одного рахунку проведено кілька грошових переказів (навіть якщо сума не перевищує пороговий рівень), це може бути причиною для перевірки особи.

Як краще підготуватися до перевірки в рамках фінансового моніторингу?

З точки зору клієнтів, найкращий підхід — це не уникати фінмону, а своєчасно надавати повну інформацію про себе (незалежно від того, ви юридична чи фізична особа) та свої фінансові операції. Такий підхід спрощує процес моніторингу, якщо немає що приховувати.

Компанії та ФОПи можуть перевірити інформацію про себе у системі YouControl, зосередившись на «Експрес-аналізі», в якому відображені ключові фактори, що стосуються фінансового моніторингу.

Фізичні особи можуть скористатися інструментом «YouControl People», щоб переглянути інформацію про себе, яка може бути цікавою суб’єктам фінансового моніторингу.

Суб’єкти фінансового моніторингу вважають, що необхідно знати своїх клієнтів. Для цього перш за все необхідно розкрити мету майбутніх бізнес-відносин та характер фінансових операцій, які бажає здійснити контрагент. Зокрема потрібно перевіряти, чи не знаходяться потенційні клієнти серед осіб, пов’язаних з терористичною діяльністю чи під санкціями міжнародних організацій.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни