Керівник “Калушавтодору”: на “Рубчаковому озері” можна буде ловити рибу та плавати на човниках

Уже близько двох тижнів, як на озері на вулиці Рубчака в Калуші почали активно облаштовувати відпочинкову зону. Але насправді історія почалася два роки тому, розповіли у КП «Калушавтодор». Роботи багато, адже сама водойма має площу близько 4000 кв. метрів. Щодня «Рубчакове озеро» чистять, адже глибина сягає до двох метрів, а як почали роботу, то води було 30 сантиметрів. 18 Липня, 2024, 19:00 Калуш Переглядів: 2039 Починалося все восени 2022 року з очищення озера від хащ та сміття Реклама Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Що ж зробили, а що ще — у планах, комунальники розповіли «Вікнам».

Сьогодні о десятій ранку на озері уже активно троє чоловіків чистять воду, один з них — за допомогою надувного човна.

Начальниця дільниці з озеленення КП «Калушавтодор» Анна Бігун уже тринадцять років працює на підприємстві. Розповідає, що останнім часом активно почали вирощувати та висаджувати по місту клумби. Роблять з них цілі живі композиції, зокрема, й на озері.

«Біля озера пішло 180 декоративних чагарників, 50 хвойників та однорічники — сальвія, тагетіс. З багаторічників — лілійники, фіалка садова. Але починалося все восени 2022 року з очищення від хащ та сміття. Поетапно вирівнювали територію, завозили ґрунт та розрівнювали його. Повирізали й попідчищали дерева, почали викошувати комиші. Бачимо цього року, як посходила газонна трава».

Через те, що є першочергові роботи по місту, такі, як викошування міжквартальних скверів і дитячих майданчиків, обрізка та прибирання дерев, що падають від старості, вітру чи рясності, доводиться «відкладати озеро».

«Звідси ми повивозили багато шприців, упаковок від наркотичних препаратів. З іншого боку безхатьки собі облаштували тимчасове житло. Біля паркану і в берегах річки було стихійне сміттєзвалище: відра, будівельні відходи, жерстяні банки, скляні — з-під консервації. Та навіть унітаз є нашим «уловом».

Це все сприяло антисанітарії, розповідає озеленювачка. Місце проїзне, хороше, а вигляд — неестетичний.

«Маючи таку красу — шкода, що вона така захаращена. Ми працюємо тут кожен день, три людини на постійній основі досі чистять озеро від зарослі. Береги річки також ще не до кінця прибрані, не вирізані усі чагарники. Роботи багато. Тут саме озеро має площу близько 4000 кв. метрів».

Уже кілька десятків років «Рубчакове озеро» було нечищене, тож така велика площа ставала ще занедбанішою, розповів керівник «Калушавтодору» Роман Скибіцький.

«У 2021 році, прийшовши на посаду, почав заглиблюватися у роботу з очищення зливової каналізації. Тоді до нас приїхала гідродинаміка з Житомира. Почали досліджувати й виявилося, що з цього озера вода напряму, без решіток, потрапляла у міську каналізацію, яку засмічувала. Ми мусіли понизити рівень озера, щоб почистити її, щоб не було підтоплень району. В дощову погоду цього не зробиш, бо рівень води підіймається і не дає можливості. З води багато витягували тварин, коліс, сміття. По зливовій каналізації встановили колодязь, решітку, остання — обмежує потрапляння у неї цього всього непотребу».

За словами Романа Скибіцького, комунальники прагнуть відновити колишню ширину озера, але заважають чагарники, комиші, трави. Щодня «Рубчакове озеро» чистять, адже глибина сягає до двох метрів, а як почали роботу, то води було 30 см, все решту — зарослі.

«Витрати на благоустрій мінімальні: ґрунт з інших місць привозили, щебінь закуповуємо на фірму через тендер, лавки виготовляємо самостійно. Бачимо, що люди почали сюди проходити, тому стараємось інтенсивніше працювати. Тут багато на дні є риби. Думаю, в майбутньому озеро стане місцем зустрічі закоханих, рибалок, сімей та любителів поплавати на човниках».

Ірина Кувшинова з онучкою гуляє біля видозміненого озера не вперше. Жінка приїхала погостювати з Кременчука. В Калуші буває у дочки, починаючи з 2015 року.

«Тоді на озері тільки жаб чула, а зараз і за качками спостерігаємо. Ми будемо тут частіше гуляти, тепер на лавочці посиділи. То все зразу не буває, щоб паличкою махнув і перевтілилось у секунді. Треба докласти чимало праці, бажання, а також терпіння. Щороку бачимо великі зміни в місті в хороший бік. Правда, архітектурні забудови у вас дивні. Але всьому свій час».

Ірина АНДРІЇВ, журналістка

Олександр ЗАЛІСЬКИЙ, оператор-монтажер

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни