Фото: facebook.com/CUPCambridgeDictionary
Кембриджський словник оголосив слово “маніфест” (manifest) словом 2024 року. Про це повідомляється у блозі словника.
– Слово “маніфест” увійшло до списку найпопулярніших запитів, отримавши 130 000 переглядів сторінки цього року. Ми вважаємо, що це було пов’язано з новим значенням, доданим до Кембриджського словника у травні 2023 року: використовувати методи, такі як візуалізація та афірмація, щоб допомогти уявити досягнення бажаного, вірячи, що це зробить його більш імовірним, – зазначила команда Кембриджського словника.
Команда також помітила зміну в словах, які використовуються разом зі словом manifest: з негативних вони перейшли до позитивних. Раніше це слово пов’язували з такими поняттями, як “симптом”, “хвороба” чи “стрес”. Однак останнім часом слово почали поєднувати зі словами “мета”, “успіх” і “мрія”.
– “Маніфест” став нашим 10-м словом року. Ця декада була доволі насиченою, і наші вибори відображають це. Ми бачили занепокоєння політикою, технологічні прориви, а також глобальну пандемію. Але також спостерігали рішучість, позитивний дух, підвищену екологічну свідомість і навіть популярну словесну гру, яка захопила всіх, – додала команда.
Попередні слова року:
2023: hallucinate (галюцинувати) 2022: homer (хоумер, як у бейсболі) 2021: perseverance (наполегливість) 2020: quarantine (карантин) 2019: upcycling (переробка матеріалів) 2018: nomophobia (страх залишитися без телефону) 2017: populism (популізм) 2016: paranoid (параноїдальний) 2015: austerity (жорстка економія)
Кембриджський словник публікує тематичні списки, як “Слово року”, яке обирається на основі популярності та актуальності слова в певному році.
У листопаді відомий англійський словник Collins із Глазго оголосив слово 2024 року. Переможцем став іменник brat, що описує “самовпевнену, незалежну, прямолінійну, бунтівну й трохи примхливу особистість, яка живе за власним задоволенням, найчастіше жінку”. У 2023 році слово rizz було визнано словом року за версією експертів Оксфордського словника. Цей термін походить від скорочення слова “харизма” й може застосовуватися як дієслово, наприклад, у формі to rizz up, що означає “зачаровувати” або “зваблювати”.