“Карпатнафтохім” зупинився, тож ТЕЦ працює з шаленими збитками

Влада розраховує, що власники Калуської ТЕЦ допоможуть компенсувати допомогу калушанам на індивідуальне опалення. 04 Лютого, 2023, 11:00 Калуш Переглядів: 2312 Як ТЕЦ протримається 5 років, якщо стоятиме ТОВ «Карпатнафтохім», — невідомо Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Міський голова Калуської громади Андрій Найда в ефірі телеканалу РАІ розповів про те, як у Калуші планують відмовитися від центрального опалення, інформують “Вікна”.

За словами міського голови, ситуація з централізованим теплопостачанням у Калуші є критичною: понад 70% мешканців перейшли на індивідуальне опалення. Через невелику кількість споживачів для компенсації витрат комунального підприємства на забезпечення послуг, тариф на опалення від котелень мав би становити 100 гривень за квадратний метр. Споживачі не можуть оплачувати такі тарифи, а отже наростають борги. За словами Андрія Найди, опалення від ТЕЦ є втричі дешевшим.

Минулого року у Калуші фактично відмовилися від централізованого опалення від котелень: цю послугу отримують лише 6 багатоквартирних житлових будинків, а мешканцям з міського бюджету виплатили компенсації для переходу на індивідуальне опалення. З централізованим опаленням залишилися приблизно 4 тис. калушан, які отримують його від Калуської ТЕЦ і в основному проживають в старій частині міста.  

Андрій Найда нагадав, що за умовами приватизації Калуської ТЕЦ (з вересня 2022 року власником теплоелектроцентралі є ТОВ «Костанза»), власник ТЕЦ впродовж п’яти років має забезпечувати подачу тепла на місто. Далі це буде клопотом міської влади. За словами міського голови, у Калуші вже почали роботу для забезпечення теплом бюджетних установ, які опалюються від ТЕЦ.

«Працюємо з компаніями щодо модульних котелень, газових чи твердопаливних. За 2-3 місяці зробимо проєкти і визначимося по котельнях, їх закупівлі і монтажу. Підготовчі роботи цього року зробимо», — пояснив очільник громади.

Щодо припинення теплопостачання житлових будинків від ТЕЦ, то це планують зробити якомога швидше. Окрім малої кількості споживачів, також старими є мережі. Як наслідок — пориви і великі втрати тепла, а вкладати у заміну мереж 150 тис. гривень, якщо на стояку дві квартири, — невиправдано. Краще компенсувати витрати мешканцям для переходу на індивідуальне опалення.

Крім того, Калуська ТЕЦ у першу чергу працює на ТОВ «Карпатнафтохім». Зараз виробництва стоять, тож ТЕЦ працює з шаленими збитками. Як ТЕЦ протримається 5 років, якщо стоятиме ТОВ «Карпатнафтохім», — невідомо.

«Якщо у нас є шалені збитки, давайте подумаємо: ми частково компенсуємо, ви компенсуєте  і тоді можна буде швидше перейти (на індивідуальне опалення). Переговори ведуться», — пропонує Андрій Найда.

Міський голова припустив, що повна відмова від централізованого опалення від Калуської ТЕЦ може відбутися і наступного року.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни