Кардіологи перезапустили серце 101-річної жінки, встановивши їй третій кардіостимулятор

Львівські кардіологи перезапустили серце 101-річної жінки, встановивши їй третій за її життя кардіостимулятор. 20 Грудня, 2022, 13:30 Україна Переглядів: 224 На третій день після втручання вона поїхала додому

Марії Оробець зле стало два тижні тому. Вночі сильно запаморочилося в голові й кинуло у піт. Вона не могла підвестися з ліжка. З останніх сил пані Марія покликала на допомогу. Її почула онука, яка одразу викликала швидку. У знаки далася давня хвороба.

Все своє життя Марія Петрівна важко працювала на полі та ніколи не скаржилась на здоров’я. 16 років тому вона уперше звернулась за медичною допомогою. І після низки обстежень їй діагностували AV-блокаду, інформує Перше медичне об’єднання Львова.

Це — різке зниження частоти серцевих скорочень до критичного рівня, 17-20 ударів на хвилину.

Консервативне лікування жінці не могло зарадити, тому спеціалісти встановили їй кардіостимулятор. Відтоді пристрій, що працює як комп’ютер, генерує електричні імпульси для стимуляції скорочення серцевого м’яза. Через сім років його замінили на новий. Однак він теж своє відпрацював.

Відтак пані Марію знову в надважкому стані та з низькою частотою серцевих скорочень швидка доправила до нашої Лікарні Святого Пантелеймона Першого медоб’єднання Львова. Її тиск був критичним — 40/20 мм рт. ст., пульс до 20 ударів на хвилину. Тож медики невідкладно взяли її до операційної та поставили новий, третій у житті бабусі, кардіостимулятор.

Уже за декілька хвилин стан пацієнтки стабілізувався. І на третій день після втручання вона поїхала додому.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни