Кардіологи Калуської ЦРЛ освоїли нове обладнання, придбане завдяки благодійному аукціону

Нагадуємо, наприкінці 2021 року відбувся благодійний аукціон, на якому було зібрано понад 300 тисяч гривень для придбання кардіологічного обладнання для КНП «Калуська ЦРЛ». Ще 200 тис. гривень тоді благодійно виділило товариство «КАРПАТНАФТОХІМ».

19 Січня,
2022,
15:00
Калуш

Переглядів: 436


Зараз кардіологи отримали можливість записувати електрокардіограму під час фізичного навантаження

Через деякий час обладнання було доставлено у Калуську ЦРЛ. Разом із велоергометром та електрокардіографічною стрес-тест системою калуські медики тоді ще додатково отримали електрокардіографічний реєстратор — сучасний пристрій для добового моніторингу ЕКГ, придбаний за кошти, що залишилися від аукціону та благодійного внеску нафтохімічного підприємства, інформують «Вікна» з посиланням на Калуську ЦРЛ.

«Уже другий місяць ми використовуємо в нашій роботі нове обладнання.  Це стало можливим після того, як його нам його встановили та провели відповідне навчання спеціалісти київського підприємства «МК «КАРДІО», — розповідає лікар-кардіолог діагностичного відділення Христина Стапай.

Обладнання за всіма показниками відповідає сучасним вимогам у ході діагностики серцево-судинних захворювань. Адже навантажувальні проби під час обстеження пацієнтів із серцево-судинними хворобами — це поширений і доступний метод їх діагностики. Саме в цей період можна виявити такі порушення в роботі серцево-судинної системи, яких не існує в стані спокою.

Зараз кардіологи отримали можливість записувати електрокардіограму під час фізичного навантаження, коли лікар може відразу відреагувати на ці зміни і визначити патологію. При потребі він може зменшити рівень цього навантаження чи навіть його припинити. Натомість, на старому велоергометрі робився відповідний запис вже після того, як пацієнт виконає навантаження, тобто через 3-5 хвилин.

Ініціаторами проведення благодійного заходу, завдяки якому Калуська ЦРЛ отримала сучасне кардіологічне обладнання, були народний депутат України Едуард Прощук, адміністрація Калуської районної державної адміністрації та керівництво ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ».

 

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни