Кардіохірурги врятували новонародженого Михайлика з Івано-Франківська

Щороку в Україні народжується близько 80-100 діток з транспозицією магістральних артерій. Новонароджений Михайлик – один з них. Критичну ваду дитині діагностували відразу після народження. 11 Грудня, 2022, 13:30 Прикарпаття Переглядів: 219 Малюка виписали на 10 день після втручання. З ним усе добре.

В Першому медоб’єднанні Львова почали рятувати новонароджених з критичними вадами серця! Немовля з транспозицією магістральних артерій прооперували дитячі кардіохірурги лікарні Святого Миколая. Операцію виконали наступного дня після народження, повідомляють “Вікна” з посиланням на Перше медичне об’єднання Львова.

Щороку в Україні народжується близько 80-100 діток з транспозицією магістральних артерій. Новонароджений Михайлик – один з них. Критичну ваду дитині діагностували відразу після народження. Дві головні артерії, що відходять від серця хлопчика, були змінені місцями: від правого шлуночка відходила аорта, а від лівого – легенева артерія. Та все мало би бути навпаки. Ця вроджена вада супроводжується ціанозом – синюшністю шкіри. Адже через важке порушення кровообігу кисень не надходив до органів дитини в потрібній кількості. Тому в супроводі реанімаційної бригади медиків уже наступної доби Михайлика перевезли з Івано-Франківська до нашої дитячої лікарні. Аби врятувати дитину, операцію потрібно виконати в перші дні життя. Кардіохірурги невідкладно провели радикальну корекцію – поміняли місцями основні артерії, повернувши їх в правильне положення та пересадили коронарні артерії – маленькі артерії, що живлять серцевий м’яз. Операція тривала понад чотири години та пройшла вдало. Малюка виписали на 10 день після втручання. З ним усе добре. Діти, що народилися з транспозицією магістральних судин, швидко впадають в критичний стан. Без хірургічного втручання близько 30% немовлят з таким діагнозом помирають протягом першого тижня життя, ще 70% – упродовж наступних шести місяців.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни