Капков міг літати до Києва на переговори за дорученням Абрамовича – Новини України

Капков міг літати до Києва на переговори за дорученням Абрамовича - Новини України

Фото: facebook.com/Сергей Капков

Колишній керівник Департаменту культури Москви Сергій Капков брав участь у переговорах України та Росії та навіть їздив до Києва. Про це 15 лютого повідомило російське видання ” Медуза ” з посиланням на свої джерела.

– З недавнього часу до переговорного процесу підключилася ще одна людина з кола Абрамовича – колишній голова московського департаменту культури Сергій Капков. Наприклад, він нещодавно був у Києві та Стамбулі за дорученням Романа Абрамовича, – розповіли двоє знайомих Капкова та російського мільярдера.

Сергій Капков працював заступником Романа Абрамовича, коли той на початку 2000-х був губернатором Чукотки. Інформацію про те, що бізнесмен підключив Капкова до діалогу між Києвом і Москвою і зробив його, за словами одного зі співрозмовників, «своїм проксі», підтвердили два джерела, знайомі з переговорним процесом. Вони зазначили, що Капкову, як і раніше, відкрито в’їзд в Україну.

Співрозмовники зазначили, що його в’їзд може полегшувати другий паспорт. Найменше року тому Сергій Капков отримав ізраїльське громадянство. Поінформоване джерело додало, що Абрамович вибрав Капкова, оскільки вважає його «осудною людиною», яка не перебуває під санкціями і може вільно пересуватися світом.

– За словами співрозмовника «Медузи», знайомого з перебігом переговорів з українського боку, Капков бере участь не лише в організації обміну полоненими, а й у «окремих галузевих речах». Наприклад, в обговоренні параметрів так званої зернової угоди – угоди про експорт зерна та добрив із портів України, – пише російське видання.

Також, за даними ЗМІ, у переговорах так чи інакше були задіяні бізнес-партнер Абрамовича Давид Давидович, ще один давній знайомий мільярдера, голова ради директорів «Сколково» Олександр Волошин та кінопродюсер Олександр Роднянський.

Волошин, зокрема, телефонував до лідера фракції «Слуга народу» Давида Арахамії, який входив до офіційної переговорної групи з боку України. Роль Роднянського полягала у тому, що він допомагав організовувати обмін полоненими. Зокрема, Роднянський та Абрамович нібито брали участь в обміні у вересні 2022 року, коли до України повернулися захисники «Азовсталі», а Росія отримала Віктора Медведчука.

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк відмовився відповідати на запитання «Медузи» щодо їхньої ролі у переговорах.

– Офіс не коментує конкретні персоналії щодо неформальної лінії переговорів, – пояснив Подоляк.

Сергій Капков та представники Романа Абрамовича на запитання на момент публікації не відповіли.

Співрозмовники «Медузи», знайомі з переговорами, підкреслили, що Абрамович зберігає неформальні контакти з представниками обох сторін, зокрема, «віддає весь свій час питанням, пов’язаним з обмінами».

Джерело, близьке до уряду РФ, наголосило, що Абрамович потрапив у переговорний процес за власною ініціативою, його участь схвалив президент Росії Володимир Путін. Співрозмовник «Медузи» у Києві, знайомий із переговорним процесом, також заявив, що Абрамович сам вийшов на зв’язок із українською стороною.

З березня 2022 року переговорний процес між Україною та Росією зводиться до обговорення обмінів та окремих питань на кшталт зернової угоди. Причиною, зокрема, стали події у Бучі.

На сьогоднішній день кілька країн та їхніх лідерів заявили про свою готовність стати посередником у переговорах між Україною та Росією.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни