Капітану судна РФ повідомили про підозру за перевезення українського зерна

Капітану судна РФ повідомили про підозру за перевезення українського зерна

Фото: facebook.com/prok.arkrym Прокуратура АР Крим повідомила про підозру капітанові російського судна

Росіянин здійснив три заходи на судні Альтарф до закритого порту Севастополя для завантаження награбованого українського продовольства.

Прокуратура Автономної республіки Крим повідомила про підозру капітанові судна, яке причетне до перевезення викраденого українського зерна. Про це йдеться у прес-релізі, опублікованому на сайті відомства 31 березня.

“Встановлено, що громадянин РФ у 2022 та 2023 роках здійснив три заходи на російському судні Альтарф (раніше називалося Кудьма-4) у закритий морський торговий порт Севастополь для завантаження награбованого українського зерна. Усвідомлюючи протиправність своїх дій, капітан періодично вимикав AIS (Автоматичну ідентифікаційну систему) і вносив до неї фіктивні відомості про курс судна, яке прямувало нібито до портів РФ, а не до закритих морських портів окупованого півострова”, – уточнили в прокуратурі.

Зазначається, що дії підозрюваного кваліфіковані за фактом порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію півострова та виїзду з неї (ч. 2 ст. 332-1 КК України). Йому загрожує до п’яти років позбавлення волі.

У відомстві наголосили, що після повномасштабного вторгнення в Україну Росія почала активно використовувати тимчасово окупований Крим як “сіру зону” для перевезення та подальшого збуту награбованого українського зерна до третіх країн.

“Прокурори автономії продовжують наполегливо працювати для встановлення всіх причетних до організації цієї незаконної схеми. Зокрема, вже повідомлено про підозри окупаційному міністру “сільського господарства республіки Крим”, директору компанії-власника кораблів РФ та дев’яти капітанам російських суден”, – підсумували в у наглядовому органі.

Раніше повідомлялося, що в Україні вперше винесли вирок за депортацію цивільного населення з Криму. До десяти років позбавлення волі заочно засуджено “суддю” Вірменського міського суду, призначену окупантами.

Заарештовано майно 17 підприємств, які належать громадянам РФ

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни