Калуському трубному заводу інкримінують ухиляння від сплати майже 6 млн гривень податків

Як відомо, раніше було арештовано 93% статутного капіталу ТОВ «Калушський трубний завод» вартістю понад 14,8 млн гривень. 25 Січня, 2023, 13:00 Калуш Переглядів: 2019 Кінцевими бенефіціарними власниками ТОВ «Калушський трубний завод», є громадяни рф, — йдеться в ухвалі суду Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Як уже повідомляли «Вікна», ухвалою Шевченківського районного суду міста Києва від 1 листопада 2022 року було задоволене клопотання слідчого Головного слідчого управління Служби безпеки України в АР Крим про передачу Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА), речових доказів у кримінальному провадженні — арештованого майна ТОВ «ПОЛІМЕРТЕПЛО-Україна», ТОВ «КАЛУШСЬКИЙ ТРУБНИЙ ЗАВОД», ТОВ «Торгівельний Дім «ЄВРОТРУБПЛАСТ», ТОВ «Рубіжанський трубний завод» та ТОВ «СУЧАСНІ ТРУБОПРОВІДНІ СИСТЕМИ». А саме: в управління АРМА було передано корпоративні права у вигляді 93% статутного капіталу ТОВ «КАЛУШСЬКИЙ ТРУБНИЙ ЗАВОД», а також виробничо-складський комплекс поліетиленових і полівінілхлоридних труб та майновий комплекс заводу карбамідних смол і належні трубному заводу транспортні засоби.

У судовому рішенні зазначалося, що у ході проведення досудового розслідування встановлено, що на території України діє група взаємопов’язаних суб’єктів господарювання, які фактично контролюються громадянином росії. До цієї групи суб`єктів господарювання входять перелічені підприємства. Кримінальне провадження було відкрито 20 квітня 2022 року за ч. 2 ст. 110-2 (Фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України), ч. 1 ст. 113 (Диверсія), ч. 1 ст. 437 (Планування, підготовка, розв’язування та ведення агресивної війни) Кримінального Кодексу України.

Більше — в публікації “Майно Калуського трубного заводу передали в управління держави”.

Це не єдине кримінальне провадження, в якому фігурує Калуський трубний завод. 31 серпня минулого року було також порушено провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 212 КК України (Ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів), вчинені за попередньою змовою групою осіб, або якщо вони призвели до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів у великих розмірах).

На opendatabot.ua оприлюднили ухвалу Івано-Франківського міського суду від 1 грудня 2022 року за результатами розгляду слідчим суддею клопотання старшого слідчого П’ятого слідчого відділу (з дислокацією у м. Івано-Франківську) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові, про передачу майна в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) в рамках кримінального провадження від 31.08.2022 року.

«З матеріалів провадження вбачається, що службові особи ТОВ«Калушський трубний завод», проводячи з ТОВ«Торгівельний дім «ЄВРОТРУБПЛАСТ» впродовж 2017-2021 років господарські операції з переробки давальницької сировини та зберігання товару, не відобразили в повному обсязі в податковій звітності товариства суми податкових зобов’язань з податку на додану вартість за результатами здійснення таких фінансово-господарських операцій, унаслідок чого ухилилися від сплати 5 млн 904 тис. грвень податку на додану вартість, що є великим розміром.

Встановлено, що кінцевими бенефіціарними власниками ТОВ«Калушський трубний завод» та ТОВ«Торгівельний дім «ЄВРОТРУБПЛАСТ» є громадяни рф ОСОБА_5, ОСОБА_6 та ОСОБА_7, які контролюють діяльність зазначених товариств через створену ними юридичну особу в «офшорній» юрисдикції «APG Polyplastic Group Ltd» (Кіпр)», — зазначено в ухвалі суду.

Постановою від 4 жовтня 2022 року об’єкти нерухомого майна, які перебувають у власності ТОВ «Калушський трубний завод» було визнано речовими доказами у кримінальному провадженні.

16 листопада 2022 року ухвалою колегії суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Івано-Франківського апеляційного суду на об`єкти нерухомого майна, що перебувають у власності ТОВ «Калушський трубний завод», накладено арешт.

Суд задовольнив клопотання старшого слідчого: об’єкти нерухомого майна, які перебувають у власності ТОВ «Калушський трубний завод» передали в АРМА для здійснення заходів з управління в рамках кримінального провадження порушеного за статтею про ухиляння від сплати податків.

Оприлюднено ще одну ухвалу Івано-Франківського міського суду від 18 січня 2023 року, з якої випливає, що директори ТОВ «Торгівельний Дім «Євротрубпласт» та ТОВ «Калушський трубний завод» подали клопотання про скасування арешту майна в рамках цього кримінального провадження (було арештовано 93% статутного капіталу ТОВ «Калушський трубний завод» вартістю понад 14,8 млн гривень та 92,5748% статутного капіталу TOB «Торгівельний дім «Євротрубпласт» вартістю майже 54 млн гривень — корпоративні права компанії «APG Polyplastic Group Limited» в обох підприємствах). Однак суд у задоволенні клопотання директорів про скасування арешту майна відмовив.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни