Калуському об’єднанню співвласників «Січове 15» виділять 299 тис. гривень на енергомодернізацію

27 жовтня Калуська міська ради затвердила програму «Енергодім Калуш на 2022-2023 роки». Бюджет програми становить 7 млн 803 тис. гривень: 299 тис. гривень — на 2022 рік і 7 млн 504 тис. гривень — на 2023 рік. 31 Жовтня, 2022, 15:00 Калуш Переглядів: 400 З бюджету Калуської громади надаватимуть відшкодування для ОСББ у розмірі до 5% включно від вартості робіт

На цій же сесії депутати внесли зміни до бюджету громади та виділили 299 тис. гривень фінансування за програмою. Таким чином повністю забезпечили її фінансуванням у поточному році, інформують “Вікна”.

Програма «Енергодім Калуш на 2022-2023 роки» передбачає механізм підтримки об’єднання співвласників багатоквартирних будинків шляхом відшкодовування частини прийнятних витрат ОСББ на впровадження енергоефективних та енергоощадних заходів, передбачених державною Програмою підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім», — зазначено у документі. Кінцевою метою Програми є підвищення енергоефективності будівель, покращенні умов проживання та зниженні споживання енергоресурсів.

Дія Програми поширюється на власників квартир у багатоквартирних житлових будинках Калуської міської територіальної громади, в яких створено ОСББ. Програма визначає механізм використання коштів, передбачених в бюджеті Калуської міської територіальної громади на часткове відшкодування суми фактично понесених витрат на впровадження енергоощадних заходів для ОСББ, які зареєстровані на території Калуської міської територіальної громади та беруть участь в державній програмі підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім».

Зокрема, з бюджету Калуської міської територіальної громади надаватимуть відшкодування для ОСББ у розмірі до 5% включно від вартості робіт, які передбачені державною програмою підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім».

Обов’язковою умовою для ОСББ щодо отримання часткового відшкодування суми фактично понесених витрат на впровадження енергоощадних заходів з бюджету Калуської громади є виплата основної частини гранту Фондом енергоефективності.

Передбачених програмою коштів вистачить на компенсацію витрат усіх Калуських ОСББ, які станом на зараз беруть участь у програмі «Енергодім».

Нагадаємо, за умовами програми «Енергодім» від Фонду енергоефективності перші 500 ОСББ України — учасники програми — можуть отримати до 70% відшкодування від Фонду. Ще одна обов’язкова умова — співвласники мають профінансувати щонайменше 20% від вартості проєкту. Станом на 27 жовтня заявки на участь у програмі «Енергодім» подали 898 ОСББ України. У тому числі — і чотири калуські, які увійшли до перших 500 і зможуть утеплити свої будинки за найвигіднішими умовами.

ОСББ «Січове 15» вже завершило участь у проєкті та отримало від Фонду 4 млн 177 тис. гривень відшкодування. Загальна вартість енергомодернізації будинку на вул. Січових Стрільців, 15 становить 5 млн 967 тис. гривень, тож 299 тис. гривень за програмою у 2022 році — це якраз 5% від цієї суми. Тож ОСББ «Січове 15» отримає допомогу з бюджету громади ще у цьому році.

Також участь у програмі «Енергодім» беруть ОСББ «Незалежність К» (два будинки на бульварі Незалежності, 4 і 6), ОСББ «Едельвейс-Калуш» на вул. Малицької, 7 та ОСББ «Проспект 15А» на проспекті Лесі Українки, 15А. Вони зможуть завершити участь у програмі та отримати виплати від Фонду енергоефективності не раніше наступного року. Загальна вартість робіт з енергомодернізації чотирьох багатоповерхівок Калуша — близько 150 млн гривень. А передбачені проєктом рішення міської ради 7,5 млн гривень на наступний рік — це 5% від цієї суми.

Нагадаємо, більш як півтора року тому, 9 лютого 2021 року, міський голова Андрій Найда підписав Меморандум про співпрацю між державною установою «Фонд енергоефективності» та Калуською міською радою. Текст Меморандуму затвердила Калуська міська рада, у рішенні якої прописали, що метою є «фінансова підтримка об’єднань співвласників багатоквартирних будинків на впровадження енергоефективних заходів у житлових будинках шляхом здешевлення кредитних ресурсів за рахунок бюджету міста». За Меморандумом, міська рада взяла на себе зобов’язання розробити, реалізувати та забезпечити фінансування місцевої програми з енергоефективності для багатоквартирних будинків, у яких створено ОСББ.

У червні минулого року Калуська міська рада затвердила програму «Енергодім Калуш на 2021-2022 роки» з бюджетом 7 млн 275 тис. гривень, з них понад 6,3 млн гривень передбачали на поточний рік. Її умови фактично такі ж, як і щойно затвердженої програми. Однак фінансування під цю програму у бюджеті громади не закладали й, відповідно, коштів для ОСББ за нею не виділяли. Однак цю програму поки що не скасувати, тож по суті зараз в Калуші є чинними дві програми «Енергодім».

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни