Калуського мотоцикліста, який збив насмерть 6-річну дитину, позбавили волі на півтора року

Івано-Франківський апеляційний суд залишив без змін вирок Калуського суду щодо неповнолітнього, який, керуючи транспортним засобом, порушив правила безпеки дорожнього руху, що спричинило смерть потерпілої. 28 Грудня, 2022, 12:00 Калуш Переглядів: 937 Прокурор наголосив на законності та обґрунтованості вироку першої інстанції та вважає його справедливим

26 грудня цього року колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ апеляційної інстанції розглянула скарги потерпілої, та захисника обвинуваченого, інформують “Вікна” з посиланням на Калуський міськрайонний суд.

Вироком Калуського суду неповнолітнього визнано винуватим у вчиненні кримінального правопорушення та призначено покарання у вигляді 1 року 6 місяців позбавлення волі з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 2 роки.

Потерпіла в апеляційній скарзі вважає призначене судом покарання обвинуваченому несправедливим через його м’якість і просила призначити йому 3 роки позбавлення волі. Натомість захисник обвинуваченого не заперечував вину обвинуваченого, але просив змінити вирок в частині призначеного покарання, звільнивши його від відбування покарання з випробуванням.

У своєму виступі прокурор наголосив на законності та обґрунтованості вироку першої інстанції та вважає його справедливим.

З’ясувавши усі обставини справи, колегія суддів прийшла до переконання про залишення поданих апеляцій без задоволення, а вирок Калуського суду — без змін.

Раніше йшлося, що дорожньо-транспортна пригода трапилася в темну пору доби у жовтні 2021 року на вул. Богдана Хмельницького у Калуші. Неповнолітній кермував мотоциклом марки «KAWASAKI ZR-S» та рухався лівою смугою дороги. У цей час на пішохідний перехід вийшла мама з малолітньою дитиною, дитина потрапила під мотоцикл та внаслідок отриманих трав померла.

У судовому засіданні обвинувачений свою вину у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення визнав повністю. Зокрема, він вказав, що у жовтні 2021 року, керуючи мотоциклом та наближаючись до нерегульованого пішохідного переходу, побачив групу людей, які переходили дорогу, не зміг зупинитись, прийняв рішення повернути ліворуч і почув удар. Спочатку не зрозумів, що здійснив наїзд на дитину, злякався і поїхав додому. Наступного дня розповів про все матері та разом із нею з’явився в поліцію.

У вчиненому обвинувачений розкаявся та просив вибачення у потерпілої. Також обвинувачений просив суд не позбавляти його волі. Законний представник неповнолітнього просила суд не позбавляти волі її єдиного сина та просила вибачення у потерпілої. Вказала, що намагалась відшкодувати шкоду, однак потерпіла відмовилась отримувати від неї кошти.

Потерпіла пояснила суду, що ввечері вона з малолітньою дочкою та знайомою, повертаючись додому, переходили проїжджу частини дороги. Коли підійшли до пішохідного переходу, автомобілі зупинились, вона пересвідчилась у безпеці руху, взяла дочку за руку і почала переходити дорогу. Почула шум мотоцикла, пришвидшила рух, увесь цей час тримала дочку за руку. Коли перебігла через проїжджу частину дороги, відчула, що з рук вирвало дитину. Оглянулась і побачила, що дочка лежить на дорозі декілька метрів від неї. Мотоцикліст не зупинившись, проїхав далі.

Хтось із людей викликав карету швидкої медичної допомоги. Внаслідок отриманих травм донька померла.

Родичі обвинуваченого, а також обвинувачений просили вибачення, неодноразово зустрічались, надсилали грошові перекази на домашню адресу потерпілої, однак гроші вона відмовилась отримувати.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни