Калуський тренер Ігор Стечак виховав 15 майстрів спорту

Важка атлетика насправді легка», — вважає тренер-викладач ДЮСШ «Сокіл» Ігор Стечак. – Бо насправді є набагато виснажливіші види спорту. Наприклад марафонський біг, велоспорт та інші. Часом батьки, які хочуть щоб їхні діти займалися спортом і обирають секції лякаються цього слова «важка». Узагалі увесь спорт розвиає людину. Важка атлетика – це вид, який розвиває і силу, і гармонійну будову тіла, адже при виконанні вправ працюють усі м’язи, а також пластичність та гнучкість. До слова, важка атлетика це не тільки винятково чоловічий спорт, бо на рівні з хлопцями у нас займаються і дівчата. 26 Вересня, 2022, 19:00 Калуш Переглядів: 325 Важка атлетика насправді легка», — вважає тренер-викладач ДЮСШ «Сокіл» Ігор Стечак

Як приклад – титулована спортсменка і тренер, майстер спорту міжнародного класу Марія Відливана. Ігор Стечак каже, що оптимальний вік для важкоатлета-початківця 12-13 років. Проте у секцію записуються і старші хлопці, які хочуть стати сильнішими. Загалом Ігор Стечак за свою кар’єру тренера виховав 15 майстрів спорту України, кожен з яких досяг чимало успіхів на помостах країни.  Серед них і перспективний атлет Володимир Щавінський, який нещодавно на чемпіонаті України, що проходив у Хмельницькому, посів другу сходинку п’єдесталу. Калуський спортсмен у категорії 81 кг у сумі двоборства подолав вагу у 298 кг, що на 28 кг перевищує норматив майстра спорту.

«Вікна» зустрілися із Володимиром на тренуванні у ДЮСШ «Сокіл».

“Це мій особистий рекорд, – поділився успіхом Володимир Щавінський. – Попереду, я думаю, їх має бути набагато більше, бо моя мета – виступити на міжнародних змаганнях і стати майстром спорту міжнародного класу. Зараз мене включили до складу збірної команди України і я постійно тренуюся, щоб моя мета здійснилася”

До Ігоря Стечака Володимир прийшов, коли йому було 14 років. Оскільки він проживає у селі Копанки, то йому доводилося майже щодня добиратися після школи на тренування у Калуш. Але наполегливість і трудолюбивість незабаром принесла свої плоди і юнак на перших же змаганнях здобув призове місце.

“Добре, що мене підтримала моя мама, яка повірила в мене сама і вселила цю віру і в мене, – згадує Володимир. – Інші мої однолітки не всі можуть похвалитися цим. Чим мене захопив цей вид спорту? Важка атлетика дає багато позитивних емоцій, вона вчить терпіти біль, боротися із собою. Тому я раджу усім хлопцям, які приходять на тренування до Ігоря Григоровича, не пропускати занять, працювати над собою, заставляти себе, що б не сталося, А головне – слухати настанови тренера, адже тренер є основним мотиватором до успішних виступів у спорті”

Ігор Стечак каже, що бажаючих займатися у секції є багато. Хтось приходить за порадою друзів, є хлопці, які бажають покращити свій фізичний стан і вибудувати атлетичну фігуру. Того дня до атлетичного залу вперше прийшли учні ліцею №3 Максим Авдієнко та Володимир Мудрик.

“Ми займаємося воркаутом і для виконання деяких вправ на турніку не завжди вистачає сил, – кажуть «Вікнам» хлопці. – То ж ми надіємося тут трохи підняти свою витривалість і фізичні кондиції”

За словами Ігоря Стечака, штангою чи на тренажерах може займатися кожен бажаючий. Головне повірити у себе і прийти у тренажерний зал. Заняття із дітьми тренер проводить щодня крім вихідних, починаючи з 16.30.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни