Калуський “Торнадо” виховав 10 чемпіонів України з таїландського боксу

Спортивний клуб «Торнадо» розпочав свою діяльність 2009 року. Тоді двоє молодих та амбіційних тренерів Денис Бухтарьов та Сергій Кондрат зважилися відкрити секцію із таїландського боксу. Спершу займалися з учнями на базі Калуського ліцею №10. А відтак, сформувавши групи, переїхали у власний спортзал. Спочатку залучати учнів до невідомої на той час секції таїландського боксу було нелегко, однак наполегливість та самоаналіз допомогли тренерам досягти мети.

04 Лютого,
2022,
14:00
Калуш

Переглядів: 330


Яскравою представницею спортивного клубу «Торнадо» є чемпіонка України 13-річна Катя Вінницька

Як учасник КВН-ута учень Калуського ліцею №10 Сергій Кондрат разом із однокласниками попросив у директорки школи Тетяни Федорів приміщення для занять спортом. Отримавши згоду, хлопці почали займатися кікбоксингом, заручившись підтримкою на той момент уже досвідченого тренера Дениса Бухтарьова, який займався у Тернополі. Згодом чималої популярності в Івано-Франківській області набирав таїландський бокс. Тоді хлопці вирішили ознайомитися більше з цим видовищним і близьким по техніці видом спорту. У результаті спортсмени поїхали на семінар у Одесу, щоб удосконалити свої навички. Так поступово і закохалися у таїландський бокс, інформують “Вікна”.

Муей Тай — це бойове мистецтво, яке зародилось в Таїланді. Цей вид спорту називають ще «боксом восьмируких», тому що завдавати удари по опоненту можна не лише кулаками, тут ударними поверхнями є руки, гомілки, лікті й коліна. Таким чином, боєць має для завдавання удару вісім «контактних точок», на відміну від двох у класичному боксі (кулаки) або чотирьох у кікбоксингу (кулаки, ступні).

Перший чемпіонат України був невдалим, пригадує Сергій Кондрат. Однак, проаналізувавши ситуацію, наступного року вихованцям «Торнадо» вдалося стати чемпіонами України. Зараз у спортивному клубі займаються хлопці і дівчата трьох вікових категорій: 6-11 років, 11-17, 18+.

До 13-ти років всі діти мають однакове фізичне навантаження. Згодом до кожного підбирається індивідуальний підхід,  розповідає Сергій Кондрат:

«Це розвиток координації, спритності, сили. У процесі до дітей, які хочуть виступати і брати участь у змаганнях, підбирається інший підхід. До дівчаток — більш складний, враховуючи фізіологічні особливості, особливо, коли дівчатка формуються. Однак, зважаючи на їхні результати і те, як вони відповідально ставляться до змагань, то так і не скажеш. Адже у хлопців частіше бувають проблеми з дисципліною та самоорганізацією».

Яскравою представницею спортивного клубу «Торнадо», яка не тільки відповідально відноситься до тренувань, але й встигла стати чемпіонкою України, є 13-річна Катя Вінницька.

«Піти на бокс мене стимулював мій старший брат. Він почав ходити і я вирішила  спробувати, мені сподобалося. Я вагалася між боротьбою і таїландським боксом і, нарешті, обрала бокс, який більше припав до душі», — розповіла юна чемпіонка.

Дівчина зізналася, що її вибір секції не всі підтримали:

«Тато був радий, мама не відпускала, хвилювалася. Але я сильно рвалася і, врешті, мама погодилася».

Спортсменка намагається дотримуватися правильного харчування, зокрема, не вживає солодкого і намагається більше пити води.

За словами Дениса Бухтарьова, до 10 років удари в голову у таїландському боксі заборонені. У 12-13 років дозволені удари ногами і руками, у 14-15 — задіюють лікті, коліна. Діти віком 10+ можуть повноцінно боротися на змаганнях.

Екіпірування у кожного спортсмена своє, адже це, насамперед, особиста гігієна, каже Денис Бухтарьов. За його словами, не потрібно купувати дорогий інвентар, можна зупинитися на бюджетних варіантах. Зазвичай набір екіпірування коштує 1200 гривень. До нього входять рукавиці, накладки, захист паху, капа і бинти).

На розвиток спорту секція почала отримувати допомогу з міського бюджету. За свою історію «Торнадо» виховав 10-ох чемпіонів України. Сергій Кондрат і Денис Бухтарьов є сертифікованими тренерами і суддями Української федерації таїландського боксу. Щороку калушани підтверджують тренерську і суддівську кваліфікацію.

Ірина КМІТЬ, журналістка

Олександр ЗАЛІСЬКИЙ, оператор

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни