Калуський суд у 2022 році притягнув до відповідальності шість жінок, які кермували напідпитку

З початку року суд притягнув до адміністративної відповідальності 193 осіб, які керували транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції. 18 Жовтня, 2022, 15:00 Калуш Переглядів: 260 Ілюстроване фото. Рішеннями суду цьогоріч 180 водіїв були позбавленні права керування транспортирними засобами

Відповідальність за керування авто у стані сп’яніння передбачено статтею 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, інформують “Вікна” з посиланням на Калуський міськрайонний суд.

Стаття 130 КУпАП передбачає покарання керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також за передачу керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Санкція частини 1 статті 130 передбачає призначення штрафу на водіїв у розмірі 17 тис. гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Якщо водій повторно протягом року допустить вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною 1 статті 130, то суд має право призначити штраф у розмірі 34 тис. гривень(або адміністративний арешт на 10 діб) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

У випадку, коли особа двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані сп’яніння, то в цьому випадку суд має право призначити стягнення у виді штрафу у розмір 51 тис. гривень (або адміністративний арешт на 15 діб) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 10 років та з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника.

За наслідками розгляду справ про адмінправопорушення 180 водіїв були позбавленні права керування транспортирними засобами на строк від одного до десяти років.

Загальна сума призначених штрафів в дохід держави становить 3 660 270 гривень, порушники добровільно сплатили 273 004 гривень.

У трьох справах суд призначав водієві штраф у розмірі 51 тис. гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 10 років та з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника.

Зі 193 осіб, яких притягнули до відповідальності більшість порушників становлять чоловіки, жінок виявилося лише шість, — повідомляє суд.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни