Калуський суд вирішив госпіталізувати вбивцю до психіатричного закладу із суворим наглядом

Обвинувачений повалив потерпілого на землю і наніс йому не менше 9 цілеспрямованих ударів в область голови. Від отриманих травм чоловік помер у лікарні. 06 Березня, 2023, 13:00 Калуш Переглядів: 1203 Ілюстроване фото. До обвинуваченого за рішенням суду застосовано примусові заходи медичного характеру Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

У січні 2022 року на вулиці Хмельницького в Калуші між обвинуваченим та його знайомим під час спілкування виник конфлікт. В той час, коли потерпілий був обернутий спиною до обвинуваченого, останній здійснив стрибок та завдав цілеспрямований удар обома ногами в область його спини, інформують “Вікна” з посиланням на Калуську окружну прокуратуру.

Потерпілий впав на землю, а надалі, піднявшись на ноги, продовжував свій рух в напрямку автомобільної стоянки. Далі, продовжуючи свої суспільно небезпечні дії, обвинувачений повалив потерпілого на землю, де наніс не менше 9 цілеспрямованих ударів в область голови останнього.

Відтак обвинувачений спричинив потерпілому тяжкі тілесні ушкодження, від яких останній помер у закладі охорони здоров’я.

Прокуратура довела вину обвинуваченого у вчиненні ним зазначеного кримінального правопорушення.

Враховуючи, що обвинувачений страждає на психічний розлад у формі параноїдальної шизофренії та вчинив дії якими не міг керувати та не усвідомлював, прокуратурою направлено до Калуського міськрайонного суду клопотання про  застосування відносно особи примусових заходів медичного характеру.

У зв’язку із вчиненням суспільно-небезпечного діяння, передбаченого ч. 2 ст. 121 КК України (вчинення тяжкого тілесного ушкодження способом, що має характер особливого мучення, або групою осіб, а також з метою залякування потерпілого чи інших осіб, або на замовлення, або спричинило смерть потерпілого), ухвалою Калуського міськрайонного суду до вказаної особи застосовано примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із суворим наглядом.

У прокуратурі зазначають, що відповідно до ч. 5 ст. 94 Кримінального кодексу України госпіталізація до закладу з надання психіатричної допомоги із суворим наглядом може бути застосована судом щодо психічно хворого, який вчинив суспільно небезпечне діяння, пов’язане з посяганням на життя інших осіб, а також щодо психічно хворого, який за своїм психічним станом і характером вчиненого суспільно небезпечного діяння становить особливу небезпеку для суспільства і потребує тримання у закладі з надання психіатричної допомоги та лікування в умовах суворого нагляду.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни