Калуський суд повторно допитує потерпілих у справі Віталія Хемича

12 червня Калуський міськрайонний суд продовжив розгляд справи щодо незаконного використання благодійних пожертв з метою отримання прибутку та шахрайстві, обвинуваченим в якій є Віталій Хемич. На цьому засіданні суд за клопотанням прокурора повторно допитав двох потерпілих. 12 Червня, 2023, 18:00 Калуш Переглядів: 1069 Задокументовано свідчення 16 потерпілих, які передали обвинуваченому понад 1 млн 734 тисяч гривень Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Зокрема потерпіла пояснила суду, що від обвинуваченого отримала прилад нічного бачення. Цей прилад був потрібен військовим для проведення бойових дій. Під час передачі приладу вона помітила, що прилад був подряпаний та уживаний. Згодом військові їй повідомили, що прилад не відповідає замовленим параметрам. Кошти, які вона перерахувала обвинуваченому на придбання приладу, їй повернуто, інформують “Вікна” з посиланням на інформацію Калуського суду.

Наступна потерпіла суду розповіла, що збирала кошти на два коліматорні приціли та бінокль. Коли кошти були зібрані, вона перерахувала обвинуваченому понад 22 тис. гривень. Замовлені прилади не отримала, проте гроші їй повернули.

Після завершення допиту потерпілих прокурор заявила клопотання про повторний допит решту потерпілих, позаяк обвинувачений вину визнав лише частково. Адвокат та потерпілі не заперечували.

Наступне судове засідання призначено на 25 липня.  

Нагадаємо, Віталій Хемич виступив у суді 8 травня. Він вину в інкримінованих йому злочинах визнав частково, зокрема у шахрайстві і по чотирьох потерпілих. Також він розкаявся та просив вибачення у потерпілих. 

Як повідомляли “Вікна”, за даними слідства, з травня по серпень 2022 року Віталій Хемич, позиціонуючи себе волонтером, через соціальну мережу збирав кошти для допомоги Збройним силам України та особам, які потребують допомоги у зв’язку з військовою агресією росії проти України. Повідомляли про те, що задокументовано свідчення 16 потерпілих, які передали обвинуваченому понад 1 млн 734 тисяч гривень.

23 вересня минулого року Калуський міськрайонний суд обрав запобіжний захід щодо Віталія Хемича. За клопотанням прокуратури його було взято під варту строком на 60 діб під заставу у розмірі 198 тисяч 480 гривень. 28 вересня після сплати застави Віталій Хемич вийшов із СІЗО.

Віталію Хемичу загрожує позбавлення волі на строк від п’яти до семи років з конфіскацією майна. Також одна з потерпілих вимагає відшкодування моральної шкоди.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни