В Єдиному державному реєстрі судових рішень оприлюднили вирок Калуського міськрайонного суду від 26 червня за результатами розгляду кримінального провадження про обвинувачення раніше не судимого чоловіка за частиною 2 статті 369-2 Кримінального Кодексу України. 29 Червня, 2024, 18:00 Калуш Переглядів: 417 Ілюстроване фото. Екс-поліцейський має виплатити штраф у розмірі 51 тисячу гривень. Реклама Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм
Як встановив суд, обвинувачений одержав неправомірну вигоду для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, інформують “Вікна”.
А саме, 17 серпня минулого року до обвинуваченого, який на той час очолював сектор по контролю за обігом зброї Калуського райвідділу поліції, звернувся чоловік, який цікавився порядком придбання травматичної зброї та патронів до неї для звичайних громадян, які не є правоохоронцями та не мають законних прав на отримання таких дозволів, маючи на увазі себе та свого товариша. Обвинувачений роз’яснив, що такий дозвіл може отримати лише певна категорія осіб (до якої товариші не належали) та повідомив, що дозволи видаються уповноваженими на те посадовими особами сектору контролю за обігом зброї головного управління національної поліції в Івано-Франківській області.
Водночас обвинувачений повідомив чоловіку, що у разі надання йому 7000 гривень за кожен дозвіл, він зможе вплинути на прийняття рішення щодо надання дозволу на травматичну зброю та запевнив його, що у разі отримання грошей будуть виготовлені необхідні документи, у тому числі засвідчена копія документа про професійну приналежність заявників до журналістської діяльності.
Розуміючи незаконність дій обвинуваченого, чоловік звернувся до правоохоронних органів із заявою про вчинення злочину та розпочав діяти під їх контролем.
Зокрема, 30 серпня він зустрівся з обвинуваченим та передав йому дві фотокартки, копії свого паспорта та ідентифікаційного коду і 7000 тис. гривень.
Надалі невстановлена органом досудового розслідування посадова особа сектору контролю за обігом зброї головного управління національної поліції в Івано-Франківській області долучила довідку від головного редактора однієї з газет про те, що заявник є її кореспондентом. Таким чином було створено підстави для правомірності надання дозволу на травматичну зброю.
Станом на 13 вересня дозвіл був готовим. Відтак 20 вересня заявник приніс у поліцію травматичну зброю для реєстрації та написання заяви на право її носіння. На початку жовтня він також передав обвинуваченому пакет документів та 7000 гривень для виготовлення аналогічного дозволу для товариша.
У судовому засіданні обвинувачений повністю визнав свою вину та підтвердив що справді отримав 14 000 гривень за вплив на прийняття рішень щодо видачі дозволів на травматичну зброю.
Суд не встановив обставин, що обтяжують покарання обвинуваченому. А обставинами, що пом`якшують покарання суд вважає визнання вини та щире каяття.
Відтак суд ухвалив визнати екс-поліцейського винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.369-2 КК України та призначив покарання — штраф у розмірі 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51 000 гривень.
Окрім того, він має сплатити 25 747,52 гривень за проведення судових експертиз.
Санкція ч.2 ст.369-2 КК України — штраф від 2 000 до 5 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34 000 – 93 500 гривень) або позбавлення волі на строк від двох до п’яти років.