Калуський суд пояснив суворість вироків за крадіжки та грабежі, які вчинені під час війни

На думку коментаторів у соцмережах, такі вироки є занадто суворими, бо за крадіжку, наприклад, ковбасних виробів людину несправедливо запроторювати за ґрати на тривалий термін ув’язнення. Але ситуація стає набагато зрозумілішою, коли прочитати сам вирок, а не заголовки статей, кажуть в Калуському суді. 01 Березня, 2023, 15:00 Калуш Переглядів: 163 Ілюстроване фото. Крім санкції статті, суддя враховує повторність, сукупність та рецидив кримінальних правопорушень Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Законом України від 03.03.2022 року «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за мародерство» було внесено зміни до складів злочинів (крадіжка, грабіж, розбій та ін.) — вчинення злочину в умовах воєнного або надзвичайного стану, — йдеться у повідомленні Калуського міськрайонного суду, інформують “Вікна”.

Таким чином до прийняття цього закону, обвинувачений за крадіжку чи грабіж міг відбутися елементарно штрафом, тепер покарання за крадіжку передбачає виключно позбавлення волі на термін від 5 до 8 років. А за скоєння грабежу стаття передбачає позбавленням волі на строк від 7 до 10 років.

Крім власне санкції статті, суддя враховує такі ознаки, як повторність, сукупність та рецидив кримінальних правопорушень, а відповідно при їх наявності наступає призначення більш суворого покарання.

На прикладі нещодавнього вироку суду від 21.02.2023 року обвинувачений перебуваючи в торговому залі крамниці помітив на торгових стелажах засоби гігієни та харчові продукти. Він вирішив помістити їх у куртку, в яку був одягнутий. Пройшовши касову зону магазину, був зупинений працівниками торговельного закладу. Відтак запобігли матеріальній шкоді у розмірі 678,32 гривні.

Виносячи вирок, суд враховував, що чоловік раніше судимий за вчинення корисливих злочинів, а саме: 12.10.2009 року до покарання у вигляді позбавлення волі строком 3 роки за ч. 3 ст. 185 КК України; 12.01.2018 до покарання у виді позбавлення волі строком 3 роки за ч. 2 ст. 309, ч. 1 ст. 162 Кримінального кодексу України; 06.01.2023 року до покарання у виді позбавлення волі строком 5 років за ч. 3 ст. 15, ч. 4 ст. 185 КК України.

І тепер, маючи незняту та непогашену у встановленому законом порядку судимість, повторно вчинив закінчений замах на таємне викрадення чужого майна (крадіжку), в умовах воєнного стану. Крім того, при призначенні покарання суд частково приєднав покарання за попереднім вироком суду від 06.01.2023 року, де йому призначили позбавлення волі строком на 5 років і яке він не відбув.

Таким чином Калуський суд призначив остаточне покарання у вигляді позбавлення волі строком на 5 років і 6 місяців, — йдеться в поясненні.

Нагадаємо, 21 лютого Калуський міськрайонний суд виніс вирок раніше судимому чоловіку (5 з половиною років позбавлення волі) який 21 грудня минулого року пробував викрасти з крамниці «Гостинний дім на вул. Стуса два кулькові дезодоранти, антиперспірант, два гелі для душу, дві баночки шпротів, баночку сардин, оселедець та кусок ковбаси — все разом на 678 гривень. Причому за цю крадіжку йому присудили 5 років позбавлення волі. Ще пів року додали за невідбуте раніше покарання.

А, наприклад, 23 лютого Калуський міськрайонний суд виніс вирок теж раніше неодноразово судимому чоловіку (востаннє у 2013 році йому присудили три роки позбавлення волі). Його обвинуватили у крадіжці (викрав пляшку віскі ціною понад 484 гривні з магазину) та грабежі (у кав’ярні викрав рюкзак у присутності власниці). Вирок суду за такі злочини — позбавлення волі на півтора року. Ці злочини було скоєно до війни — у серпні 2020 року.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни